CHUSTY BAMBUSOWE

Jak wygląda chusta bambusowa
Chusta bambusowa jest długim i szerokim pasem mocnego i „oddychającego” materiału, z domieszką włókien bambusowych. Dzięki odpowiedniej długości, chustę można motać nawet na kilkanaście sposobów. Dla dodatkowej wygody, krótsze boki skrojone są pod skosem, co jeszcze upraszcza wiązanie.

            Dla jakich dzieci przeznaczona jest chusta bambusowa?

Maluchy mogą podróżować w niej od pierwszych tygodni życia, do czasu, kiedy osiągną wagę 16 kg ( testy wytrzymałościowe wskazują, że chusta jest w stanie utrzymać nawet cięższe dzieci, testy wytrzymałościowe rodziców należy przeprowadzać indywidualnie :) ). Nadaje się zatem nawet dla sporych 2-3 latków. Pamiętajmy, że chusty przeznaczone są dla dzieci zdrowych, które prawidłowo się rozwijają.Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do noszenia dziecka w chuście, zapytaj lekarza pediatrę lub/i ortopedę.

Jak wykonana jest chusta?
Splot skośno-krzyżowy tkaniny, z której uszyta jest chusta nadaje jej wyjątkowo właściwości równomiernego owinięcia dziecka, dzięki czemu maluch jest bezpieczny i może wygodnie zwiedzać świat. Wszystkie cechy materiału, takie jak grubość, faktura i splot, zostały starannie dobrane i dostosowane do ich unikatowego zastosowania. Długość chusty pozwala na otulenie dziecka nawet trzema warstwami tkaniny, co pozwala nam dopasować się do aktualnej temperatury powietrza oraz ubranka dziecka.

Z czego wykonana jest chusta?
Tkanina, z której wykonana jest chusta zawiera 40% włókna bambusowego i 60% czystej bawełny.

      Proces produkcji wiskozy bambusowej jest w pełni bezpieczny dla środowiska, a jego efektem jest włókno wolne od chemicznych dodatków (natura wyposażyła bambus w antybakteryjne właściwości, dzięki którym nie jest atakowany przez pasożyty i robaki, co sprawia, że przy jego uprawie nie używa się pestycydów).
      Do uszycia chust wykorzystano czystą bawełnę, barwioną w sposób bezpieczny dla dzieci. Nie zawiera ona metali ciężkich oraz substancji toksycznych.

Gwarancja jakości i fair trade
W sklepie bycmama.pl bliska nam jest idea fair trade, dlatego zwracamy uwagę na to, skąd pochodzą produkty producentów, z którymi współpracujemy.
Chusty Lenny Lamb wykonane są z najlepszej jakości przędzy, sprowadzanej z Włoch. Sprzedawana chusta jak i wszystkie użyte to jej uszycia półprodukty, zostały wytworzone na terenie Wspólnoty Europejskiej. Używana przez Lenny Lamb tkanina posiada atesty producenta 'Bezpieczne dla Dziecka', dające pewność nie występowania toksycznych barwników.

Jak poradzę sobie z założeniem chusty?
Do każdej chusty dołączamy instrukcję na płycie CD. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje oraz porady, jak najlepiej zacząć przygodę z chustonoszeniem.
Warto również poszukać w swojej okolicy Klubu Kangura lub innej grupy fanów noszenia w chuście.
Zawsze możesz również się z nami skontaktować, chętnie służymy pomocą :)

Dlaczego chusty do noszenia dzieci są wygodne?
Przede wszystkim dlatego, że świetnie rozkładają ciężar dziecka na plecach, ramionach i biodrach rodzica. Bliski kontakt z maluszkiem kojąco działa na stan emocjonalny zarówno dziecka jak i jego mamy lub taty.


Dlaczego warto nosić maluszka w chuście?Historia chust i ich zalety
Chusty wiązane są prawdopodobnie jednym z pierwszych i najmniej skomplikowanych sposobów przemieszczania się z maluchami, znanym ludzkości od tysiącleci. Używane dziś chusty mają przeróżne kształty i zrobione są z różnych materiałów. Mimo to zalety noszenia w nich dzieci są niezmienne od wieków. Wszystkie zapewniają dzieciom bliskość mamy lub taty, a rodzicom nieskrępowane ręce i swobodę ruchu.

Oto, na czym skorzysta Twoje maleństwo:
- będzie mu swobodniej znosić kolkę i ząbkowanie;
- będzie szybciej dorastać emocjonalnie;
- szybciej się zaadoptuje do otoczenia;
- bliskość rodzica sprawi, że będzie spokojniejszy;
- będzie miał zapewnioną prawidłową pozycję dla rozwoju bioderek (pozycja na żabkę, jest nieoceniona w profilaktyce dysplazji bioderek);
- będzie mogło obserwować świat z punktu widzenia rodzica.


Czy mogę nosić dziecko w chuście o każdej porze roku?
Oczywiście, a oto kilka wskazówek::
- jesienią i zimą pamiętaj, aby okryć główkę i kark maluszka. Bardzo dobrym pomysłem są golfy dla dwojga oraz polary do noszenia dziecka.
- w przypadku bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur należy pamiętać o odpowiednim dostosowaniu ubioru dziecka;
- latem, kiedy jest temperatura jest wysoka, możesz włożyć dziecko do chusty w samej pieluszce lub przewiewnej koszulce.

Mając dziecko w chuście nie ma problemu ze spacerem w górach, wejścia po schodach albo w miejsca nie dostępne dla wózków. Chusta jest również dużym ułatwieniem, jeśli posiadamy więcej niż jedno dziecko, dlatego często nazywana jest przez fanów chustonoszenia „dodatkową parą rąk”. Chusta ułatwia codzienne życie. Nie potrzebujesz już pomocy przy wsiadaniu z wózkiem do autobusu czy na zakupach.

Gorąco polecamy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach chust, zobacz tutaj:
- chusty wełniane.
- chusty elastyczne.
- chusty kółkowe
- chusty tkane

Copyright © 2012 Lime Tree