CHUSTY ELASTYCZNE

Jak wygląda chusta elastyczna?
Chusta elastyczna jest długim i szerokim pasem mocnego materiału, o specjalnym splocie. Ze względu na swoją elastyczność chusta ta świetnie nadaje się dla noworodków, u których ważne jest, aby chusta dopasowała się do naturalnej krzywizny kręgosłupa. Chusty elastyczne są doskonałe dla początkujących rodziców. Dzięki odpowiedniej długości, można je motać nawet na kilkanaście sposobów.

            Dla jakich dzieci przeznaczona jest chusta elastyczna?

Można w niej nosić dzieci od pierwszych tygodni życia, do czasu, kiedy osiągną wagę 15 kg. Kiedy maluch przekroczy tą wagę, warto zastanowić się nad wymienieniem chusty na tkaną (w chustach elastycznych materiał będzie się zbytnio naciągał). Pamiętajmy, że chusta przeznaczona jest dla dzieci zdrowych, które prawidłowo się rozwijają. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do noszenia dziecka w chuście zalecamy konsultację z lekarzem pediatrą lub/i ortopedą.


Jak poradzę sobie z założeniem chusty?
Do każdej chusty dołączamy instrukcję na płycie CD. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje oraz porady, jak najlepiej zacząć przygodę z chustonoszeniem.
Warto również poszukać w swojej okolicy Klubu Kangura lub innej grupy fanów noszenia w chuście.
Zawsze możesz również się z nami skontaktować, chętnie służymy pomocą :)


Dlaczego chusty do noszenia dzieci są wygodne?
Przede wszystkim dlatego, że świetnie rozkładają ciężar dziecka na plecach, ramionach i biodrach rodzica. Bliski kontakt z maluszkiem kojąco działa na stan emocjonalny zarówno dziecka jak i jego mamy lub taty.
Zaleca się noszenia maluszka w chuście elastycznej na wysokości buziaka w czółko. Dzięki bliskości opiekuna dziecko czuje się bezpiecznie w świecie, który początkowo jest dla niego dużym stresem z powodu mnóstwo dźwięków, obcych zapachów, których maluszek wcześniej nie znał.

      Jak wykonana jest chusta?

Chusty uszyte są z najwyższej jakości bawełny, o odpowiedniej grubości i splocie, ściśle dostosowanych do ich unikatowego zastosowania. Przewiewna i lekka tkanina, przeszła wiele rygorystycznych testów wytrzymałościowych i dzięki wysokiej trwałości, będzie Wam służyć przez długie lata.

Gwarancja jakości materiału i fair trade
W sklepie bycmama.pl bliska nam jest idea fair trade, dlatego zwracamy uwagę na to, skąd pochodzą chusty producentów, z którymi współpracujemy.
Chusty Lenny Lamb wykonane są z najlepszej jakości przędzy, sprowadzanej z Włoch. Sprzedawana chusta, jak i wszystkie użyte to jej uszycia półprodukty, zostały wytworzone na terenie Wspólnoty Europejskiej. Używana przez Lenny Lamb tkanina posiada atesty producenta 'Bezpieczne dla Dziecka', dające pewność nie występowania szkodliwych substancji, czy toksycznych barwników.


Dlaczego warto nosić dziecko w chuście?Historia chust i ich zalety
Chusty wiązane są prawdopodobnie jednym z pierwszych i najmniej skomplikowanych sposobów przemieszczania się z maluchami, znanym ludzkości od tysiącleci. Znane dziś chusty mają przeróżne kształty i zrobione są z różnych materiałów. Mimo to zalety noszenia w nich dzieci są niezmienne od wieków. Wszystkie zapewniają dzieciom bliskość mamy lub taty, a rodzicom nieskrępowane ręce i swobodę ruchu.

Oto, na czym skorzysta Twoje maleństwo:
- będzie mu swobodniej znosić kolkę i ząbkowanie;
- będzie szybciej dorastać emocjonalnie;
- szybciej się zaadoptuje do otoczenia;
- bliskość rodzica sprawi, że będzie spokojniejszy;
- będzie miał zapewnioną prawidłową pozycję dla rozwoju bioderek (pozycja na żabkę, jest nieoceniona w profilaktyce dysplazji bioderek);
- będzie mogło obserwować świat z punktu widzenia rodzica.


Czy można nosić dziecko w chuście o każdej porze roku?
Jak najbardziej, a oto kilka wskazówek:
- jesienią i zimą pamiętaj, aby okryć główkę i kark maluszka. Bardzo dobrym pomysłem są golfy dla dwojga oraz polary do noszenia dziecka.
- w przypadku bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur należy odpowiednio dobrać ubranka naszego malucha, chusta stanowi dodatkową warstwę cieplną, ale podczas silnych mrozów nie wystarczy żeby ochronić dziecko przed chłodem;
- latem, kiedy jest temperatura jest wysoka, możesz włożyć dziecko do chusty w samej pieluszce lub przewiewnej koszulce.

Wygoda i aktywność
Mając dziecko w chuście nie ma problemu ze spacerem w górach, wejścia po schodach albo w miejsca nie dostępne dla wózków. Rodzice stają się bardziej mobilni, a dzieci mają możliwość oglądania świata z ich perspektywy. W rezultacie owocuje to szybszym usamodzielnieniem się dziecka i jego większą pewnością siebie. Noszenie w chuście jest również pomocna, jeśli posiadamy więcej niż jedno dziecko, dlatego często nazywana jest przez fanów chustonoszenia „dodatkową parą rąk”.Chusta ułatwia codzienne życie i daje niezależność, której aktywni rodzice tak potrzebują.

Gorąco polecamy!!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach chust, zobacz tutaj:
- chusty wełniane
- chusty bambusowe
- chusty kółkowe
- chusty tkane

Copyright © 2012 Lime Tree