CHUSTY KÓŁKOWE

Jak wygląda chusta kółkowa?
Chusta kółkowa jest to szeroki pas bawełnianej tkaniny, długości około 4 metrów, który na jednym końcu ma wszyte dwa kółka, umożliwiające przeciągniecie i mocowanie tkaniny z drugiego końca. Dzięki takiemu mechanizmowi tworzy się rodzaj kieszonki z materiału, który można regulować zależnie od potrzeb.Główne zalety chust kółkowych, to fakt, że są lekkie, nie wymagają skomplikowanego wiązania i są bardzo prosta w obsłudze.

            Dla jakich dzieci przeznaczona jest chusta kółkowa?
W chuście kółkowej maluchy mogą podróżować od pierwszych tygodni, do czasu, kiedy osiągną wagę około 15 kg ( testy wytrzymałościowe wskazują, że chusta jest w stanie utrzymać nawet cięższe dzieci, testy wytrzymałościowe rodziców należy przeprowadzać indywidualnie). Pamiętajmy, że chusty przeznaczone są dla dzieci zdrowych, które prawidłowo się rozwijają.Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do noszenia dziecka w chuście, zapytaj lekarza pediatrę lub/i ortopedę. Ponieważ chusta kółkowa obciąża jedno ramię należy co jakiś czas zmieniać stronę, na której chusta jest wiązana.

Jak poradzę sobie z założeniem chusty?
Chusty kółkowe są proste w obsłudze i nie wymagają specjalnych wiązań. Do każdej chusty dołączamy też instrukcję na płycie CD. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje oraz porady, jak najlepiej zacząć przygodę z chustonoszeniem.
Warto również poszukać w swojej okolicy Klubu Kangura lub innej grupy fanów noszenia w chuście.
Zawsze możesz również się z nami skontaktować, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)


Jak wykonana jest chusta?
Splot skośno-krzyżowy tkaniny, z której wykonana jest chusta nadaje jej wyjątkowo właściwości równomiernego owinięcia dziecka, dzięki czemu może ono bezpiecznie i wygodnie podróżować. Kółka chusty są bardzo lekkie i wykonane z aluminium, przeszły szereg rygorystycznych testów potwierdzających ich wytrzymałość.

Długość chusty pozwala na otulenie dziecka nawet trzema warstwami tkaniny, co ma duże znaczenie jeśli chodzi o dostosowanie się do aktualnej temperatury powietrza oraz ubranka dziecka. Więcej warstw, to także zwiększona wytrzymałość.
Chusty uszyte są z najwyższej jakości materiału, o odpowiedniej grubości i splocie, ściśle dostosowanych do ich unikatowego zastosowania. Przewiewna i miła w dotyku bawełna, miękko otuli małego pasażera, jej dodatkowy atut, to niewielka waga.


Gwarancja jakości materiału i fair trade
W sklepie bycmama.pl bliska nam jest idea fair trade, dlatego zwracamy uwagę na to, skąd pochodzą produkty firm, z którymi współpracujemy.
Chusty Lenny Lamb wykonane są z najlepszej jakości przędzy, sprowadzanej z Włoch. Sprzedawana chusta, jak i wszystkie użyte to jej uszycia półprodukty, zostały wytworzone na terenie Wspólnoty Europejskiej. Używana przez Lenny Lamb tkanina posiada atesty producenta 'Bezpieczne dla Dziecka', dające pewność nie występowania szkodliwych substancji, czy toksycznych barwników.


Dlaczego chusty do noszenia dzieci są wygodne?
Przede wszystkim dlatego, że świetnie rozkładają ciężar dziecka na plecach, ramionach i biodrach rodzica. Dla Mamy lub Taty oznacza to ulgę dla omdlewających rąk. Maluchy z kolei mogą podróżować w naturalnej i odpowiedniej dla ich kręgosłupa pozycji. Chusta kółkowa pozwala również dyskretnie nakarmić bobasa, w parku czy na zakupach.. Bliski kontakt z maluszkiem kojąco działa na stan emocjonalny zarówno dziecka jak i jego mamy lub taty.


Zobacz video jak nosić dziecko w chuście kółkowej!

W jakich pozycjach można nosić dziecko w chuście kółkowej?
- noszenie na biodrze i pozycja brzuszek-do-brzuszka- pozycja do karmienia i usypiania- jak ułożyć noworodka w chuście kółkowej?Historia chust i ich zalety
Chusty wiązane są prawdopodobnie jednym z pierwszych i najmniej skomplikowanych sposobów przemieszczania się z maluchami, znanym ludzkości od tysiącleci. Używane dziś chusty mają przeróżne kształty i zrobione są z różnych materiałów. Mimo to zalety noszenia w nich dzieci są niezmienne od wieków. Wszystkie zapewniają dzieciom bliskość mamy lub taty, a rodzicom nieskrępowane ręce i swobodę ruchu.

Oto, na czym skorzysta Twoje maleństwo:
- będzie mu swobodniej znosić kolkę i ząbkowanie;
- będzie szybciej dorastać emocjonalnie;
- szybciej się zaadoptuje do otoczenia;
- bliskość rodzica sprawi, że będzie spokojniejszy;
- będzie miał zapewnioną prawidłową pozycję dla rozwoju bioderek (pozycja na żabkę, jest nieoceniona w profilaktyce dysplazji bioderek);
- będzie mogło obserwować świat z punktu widzenia rodzica.


Czy można nosić dziecko w chuście o każdej porze roku?
Jak najbardziej, a oto kilka wskazówek:
- jesienią i zimą pamiętaj, aby okryć główkę i kark maluszka. Bardzo dobrym pomysłem są golfy dla dwojga oraz polary do noszenia dziecka.
- w przypadku bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur należy zadbać o odpowiedni ubiór malucha, chusta stanowi jedynie dodatkową warstwę cieplną;
- latem, kiedy jest temperatura jest wysoka, możesz włożyć dziecko do chusty w samej pieluszce lub koszulce z przewiewnego materiału.

Nosząc dziecko w chuście nie będziesz mieć problemu ze spacerem w górach, wejściem po schodach albo w miejsca nie dostępne dla wózków. Chusta jest również dużym ułatwieniem, jeśli posiadacie więcej niż jedno dziecko, dlatego często nazywana jest przez fanów chustonoszenia „dodatkową parą rąk”.Ułatwia codzienne życie i daje niezależność, jakiej aktywni rodzice najbardziej potrzebują.

Gorąco polecamy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach chust, zobacz tutaj:
- chusty wełniane
- chusty bambusowe
- chusty elastyczne
- chusty tkane

Copyright © 2012 Lime Tree