CHUSTY TKANE

Jak wygląda chusta tkana?
Chusta tkana jest długim i szerokim pasem mocnego materiału, o specjalnym splocie. Lekka i „oddychająca” bawełna, jest miła w dotyku, co jest szczególnie istotne dla wygody maluszków. Dzięki odpowiedniej długości, chustę można motać nawet na kilkanaście sposobów. Dodatkowym udogodnieniem, są krótsze boki, które skrojono pod skosem, co jeszcze upraszcza wiązanie.

      Dla jakich dzieci przeznaczona jest chusta tkana?

Można w niej nosić dzieci od pierwszych tygodni życia do czasu, kiedy osiągną wagę 16 kg (zgodnie z testami producenta, chusta nadaje się nawet dla cięższych dzieci, testy na rodzicach polecamy przeprowadzać indywidualnie:))Nadaje się zatem nawet dla wyrośniętych 2-3 latków.Pamiętać należy, że chusta przeznaczona jest dla dzieci zdrowych, które prawidłowo się rozwijają. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do noszenia dziecka w chuście zalecamy konsultację z lekarzem pediatrą lub/i ortopedą.

Jak wykonana jest chusta?
Splot skośno-krzyżowy tkaniny, z której wykonana jest chusta nadaje jej wyjątkowo właściwości równomiernego owinięcia dziecka, dzięki czemu może ono bezpiecznie i wygodnie podróżować.

Długość chusty pozwala na otulenie dziecka nawet trzema warstwami tkaniny, co ma duże znaczenie jeśli chodzi o dostosowanie się do aktualnej temperatury powietrza oraz ubranka dziecka. Chusty uszyte są z najwyższej jakości materiału, o odpowiedniej grubości i splocie, ściśle dostosowanych do ich unikatowego zastosowania. Przewiewny i lekki materiał, przeszedł wiele rygorystycznych testów wytrzymałościowych i dzięki wysokiej trwałości, będzie Wam służyć przez długie lata.


Gwarancja jakości materiału i fair trade
W sklepie bycmama.pl bliska nam jest idea fair trade, dlatego zwracamy uwagę na to, skąd pochodzą chusty producentów, z którymi współpracujemy.
Chusty Lenny Lamb wykonane są z najlepszej jakości przędzy, sprowadzanej z Włoch. Sprzedawany przedmiot, jak i wszystkie użyte to jego stworzenia półprodukty, zostały wytworzone na terenie Wspólnoty Europejskiej. Używana przez Lenny Lamb tkanina posiada atesty producenta 'Bezpieczne dla Dziecka', dające pewność nie występowania szkodliwych substancji, czy toksycznych barwników.


Jeśli nigdy nie używałaś/eś chusty to pewnie zadajesz sobie pytanie, jak poradzisz sobie z jej założeniem?
Do każdej chusty dołączamy instrukcję na płycie CD. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje oraz porady, jak najlepiej zacząć przygodę z chustonoszeniem.
Warto również poszukać w swojej okolicy Klubu Kangura lub innej grupy fanów noszenia w chuście.
Zawsze możesz również się z nami skontaktować, chętnie służymy pomocą :)

Dlaczego chusty do noszenia dzieci są wygodne?
Przede wszystkim dlatego, że świetnie rozkładają ciężar dziecka na plecach, ramionach i biodrach rodzica. Bliski kontakt z maluszkiem kojąco działa na stan emocjonalny zarówno dziecka jak i jego mamy lub taty.


Dlaczego warto nosić dziecko w chuście?Historia chust i ich zalety
Chusty wiązane są prawdopodobnie jednym z pierwszych i najmniej skomplikowanych sposobów przemieszczania się z maluchami, znanym ludzkości od tysiącleci. Używane dziś chusty mają przeróżne kształty i zrobione są z różnych materiałów. Mimo to zalety noszenia w nich dzieci są niezmienne od wieków. Wszystkie zapewniają dzieciom bliskość mamy lub taty, a rodzicom nieskrępowane ręce i swobodę ruchu.

Oto, na czym skorzysta Twoje maleństwo:
- będzie mu swobodniej znosić kolkę i ząbkowanie;
- będzie szybciej dorastać emocjonalnie;
- szybciej się zaadoptuje do otoczenia;
- bliskość rodzica sprawi, że będzie spokojniejszy;
- będzie miał zapewnioną prawidłową pozycję dla rozwoju bioderek (pozycja na żabkę, jest nieoceniona w profilaktyce dysplazji bioderek);
- będzie mogło obserwować świat z punktu widzenia rodzica.


Czy można nosić dziecko w chuście o każdej porze roku?
Jak najbardziej, a oto kilka wskazówek:
- jesienią i zimą pamiętaj, aby okryć główkę i kark maluszka. Bardzo dobrym pomysłem są golfy dla dwojga oraz polary do noszenia dziecka.
- w przypadku bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur należy odpowiednio dobrać ubranka naszego malucha, chusta stanowi dodatkową warstwę cieplną, ale podczas siarczystych mrozów nie wystarczy, żeby ochronić maleństwo przed chłodem;
- latem, kiedy jest temperatura jest wysoka, możesz włożyć dziecko do chusty w samej pieluszce lub przewiewnej koszulce.

Mając dziecko w chuście nie ma problemu ze spacerem w górach, wejścia po schodach albo w miejsca nie dostępne dla wózków. Chusta jest również dużym ułatwieniem, jeśli posiadamy więcej niż jedno dziecko, dlatego często nazywana jest przez fanów chustonoszenia „dodatkową parą rąk”. Chusta ułatwia codzienne życie i zapewnia niezależność, której tak potrzebują aktywni rodzice.

Gorąco polecamy!!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach chust, zobacz tutaj:
- chusty wełniane
- chusty bambusowe
- chusty elastyczne
- chusty kółkowe

Copyright © 2012 Lime Tree