CHUSTY TKANE

Jak wygląda chusta tkana?
Chusta tkana jest długim i szerokim pasem mocnego materiału, o specjalnym, diagonalnym splocie. Lekka i „oddychająca” bawełna, jest miła w dotyku, co jest szczególnie istotne dla wygody maluszków. Dzięki odpowiedniej długości, chustę można motać nawet na kilkanaście sposobów.

      Dla jakich dzieci przeznaczona jest chusta tkana?

Można w niej nosić dzieci od pierwszych tygodni życia do czasu, kiedy osiągną wagę 25 kg (testy wytrzymałościowe rodziców, radzimy przeprowadzać indywidualnie:))Pamiętamy, że chusta przeznaczona jest dla dzieci zdrowych, które prawidłowo się rozwijają. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do noszenia dziecka w chuście zalecamy konsultację z lekarzem pediatrą lub/i ortopedą

Jak wykonana jest chusta?
Specjalny splot diagonalny tkaniny, z której wykonana jest chusta nadaje jej wyjątkowo właściwości, uelastyczniając ją po skosie. Materiał dobrze dostosowuje się do dziecka, dzięki czemu może ono bezpiecznie i wygodnie podróżować.

Długość chusty pozwala na otulenie malucha nawet trzema warstwami tkaniny, co ma duże znaczenie jeśli chodzi o dostosowanie się do aktualnej temperatury powietrza oraz ubranka dziecka.
Chusty uszyte są z najwyższej jakości materiału, o odpowiedniej grubości i splocie, ściśle dostosowanych do ich unikatowego zastosowania. Przewiewny i lekki materiał, przeszedł wiele rygorystycznych testów wytrzymałościowych i dzięki wysokiej trwałości, będzie Wam służyć przez długie lata.

      Gwarancja jakości materiału i fair trade
W sklepie bycmama.pl bliska nam jest idea fair trade, dlatego zwracamy uwagę na to, skąd pochodzą produkty producentów, z którymi współpracujemy.
Chusty firmy Polekont produkowane są wyłącznie na terenie Polski zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu. Co więcej, chusty szyte są ze stuprocentowej bawełny zgodnie z europejskimi zaleceniami dla producentów produktów dla dzieci. Wszyscy producenci - współpracownicy firmy Polekont posiadają ważny certyfikat “Bezpieczny dla Dziecka” wydawany przez Instytut Włókiennictwa. Dzięki temu możesz mieć pewność, że chusta w której będziesz nosić swojego maluszka, nie zawiera szkodliwych substancji, czy toksycznych barwników.


Jak poradzę sobie z założeniem chusty?
Na szczęście wiązanie chust nie jest trudne. Wystarczy nauczyć się kilku prostych wiązań, aby móc nosić dziecko w różnych pozycjach. Dodatkowo do każdej chusty Polekont dołączona jest instrukcja zakładania. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje oraz porady, jak najlepiej zacząć przygodę z chustonoszeniem.
Warto również poszukać w swojej okolicy Klubu Kangura lub innej grupy fanów noszenia w chuście.

Dlaczego chusty do noszenia dzieci są wygodne?
Przede wszystkim dlatego, że świetnie rozkładają ciężar dziecka na plecach, ramionach i biodrach rodzica. Bliski kontakt z maluszkiem kojąco działa na stan emocjonalny zarówno dziecka jak i jego mamy lub taty.

Dlaczego warto nosić dziecko w chuście?Historia chust i ich zalety
Chusty wiązane są prawdopodobnie jednym z pierwszych i najmniej skomplikowanych sposobów przemieszczania się z maluchami, znanym ludzkości od tysiącleci. Używane dziś chusty mają przeróżne kształty i zrobione są z różnych materiałów. Mimo to zalety noszenia w nich dzieci są niezmienne od wieków. Wszystkie zapewniają dzieciom bliskość mamy lub taty, a rodzicom nieskrępowane ręce i swobodę ruchu.
Oto, na czym skorzysta Twoje maleństwo:
- będzie mu swobodniej znosić kolkę i ząbkowanie;
- będzie szybciej dorastać emocjonalnie;
- szybciej się zaadoptuje do otoczenia;
- bliskość rodzica sprawi, że będzie spokojniejszy;
- będzie miał zapewnioną prawidłową pozycję dla rozwoju bioderek (pozycja na żabkę, jest nieoceniona w profilaktyce dysplazji bioderek);
- będzie mogło obserwować świat z punktu widzenia rodzica.


Czy można nosić dziecko w chuście o każdej porze roku?
Tak. Oto kilka rad, jak to robić prawidłowo:
- jesienią i zimą pamiętaj, aby okryć główkę i kark maluszka. Bardzo dobrym pomysłem są golfy dla dwojga oraz polary do noszenia dziecka.
- w przypadku bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur najlepiej jest nie wychodzić z dzieckiem na spacer ze względu na możliwość udaru słonecznego lub odmrożeń;
- latem, kiedy jest temperatura jest wysoka, możesz włożyć dziecko do chusty w samej pieluszce lub przewiewnej koszulce.


Wygoda i aktywność
Widok rodzica z dzieckiem w chuście wywołuje bardzo często uśmiech u przechodniów., bo na maleństwo przytulone do rodzica aż miło popatrzeć.
Mając dziecko w chuście nie ma problemu ze spacerem w górach, wejścia po schodach albo w miejsca nie dostępne dla wózków. Rodzice stają się bardziej mobilni, a dzieci mają możliwość oglądania świata z ich perspektywy. W rezultacie owocuje to szybszym usamodzielnieniem się dziecka i jego większą pewnością siebie.
Chusta jest również dużym ułatwieniem, jeśli posiadamy więcej niż jedno dziecko, dlatego często nazywana jest przez fanów chustonoszenia „dodatkową parą rąk”. Noszenie w chuście daje aktywnym rodzicom swobodę ruchu i niezależność, jakiej najbardziej potrzebują.

Gorąco polecamy!!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach chust, zobacz tutaj:
- chusty wełniane
- chusty bambusowe
- chusty elastyczne
- chusty kółkowe

Copyright © 2012 Lime Tree