CHUSTY WEŁNIANE

Jak wygląda chusta wełniana?
Chusta wełniana jest długim i szerokim pasem mocnego materiału, o specjalnym splocie. Lekka i „oddychająca” wełna, jest miła w dotyku, co jest szczególnie istotne dla wygody maluszków. Dzięki odpowiedniej długości, chustę można motać nawet na kilkanaście sposobów. Dodatkowym udogodnieniem, są krótsze boki, które skrojono pod skosem, co jeszcze upraszcza wiązanie.

            Dla jakich dzieci przeznaczona jest chusta wełniana?

utrzymać nawet cięższe dzieci, testy wytrzymałościowe rodziców należy przeprowadzać indywidualnie :) ). Chusty przeznaczone są dla dzieci zdrowych, które prawidłowo się rozwijają. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do noszenia dziecka w chuście zalecamy konsultację z lekarzem pediatrą lub/i ortopedą.


Jak wykonana jest chusta?
Splot skośno-krzyżowy tkaniny, z której wykonana jest chusta nadaje jej wyjątkowo właściwości równomiernego owinięcia dziecka, tak, iż jest ono bezpieczne i może wygodnie się ułożyć, w trakcie noszenia. Naturalna i „oddychająca” tkanina zapewnia komfort i ciepło małemu pasażerowi.
Podczas produkcji dołożono wszelkich starań, aby wszystkie charakterystyki tkanin, takie jak grubość i splot, były ściśle dostosowane do ich unikatowego zastosowania.
Długość chusty pozwala na otulenie dziecka nawet trzema warstwami tkaniny, co ma duże znaczenie jeśli chodzi o dostosowanie się do aktualnej temperatury powietrza oraz ubranka dziecka.

Gwarancja jakości i fair trade
W sklepie bycmama.pl bliska nam jest idea fair trade, dlatego zwracamy uwagę na to, skąd pochodzą chusty producentów, z którymi współpracujemy.
Chusty Lenny Lamb wykonane są z najlepszej jakości przędzy, sprowadzanej z Włoch. Sprzedawany przedmiot, jak i wszystkie użyte to jego stworzenia półprodukty, zostały wytworzone na terenie Wspólnoty Europejskiej. Używana przez Lenny Lamb tkanina posiada atesty producenta 'Bezpieczne dla Dziecka', dające pewność nie występowania szkodliwych substancji, czy toksycznych barwników.

Jak poradzę sobie z założeniem chusty?
Do każdej chusty dołączamy instrukcję na płycie CD. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje oraz porady, jak najlepiej zacząć przygodę z chustonoszeniem.
Warto również poszukać w swojej okolicy Klubu Kangura lub innej grupy fanów noszenia w chuście.
Zawsze możesz również się z nami skontaktować, chętnie służymy pomocą :)

Dlaczego chusty do noszenia dzieci są wygodne?
Przede wszystkim dlatego, że świetnie rozkładają ciężar dziecka na plecach, ramionach i biodrach rodzica. Bliski kontakt z maluszkiem kojąco działa na stan emocjonalny zarówno dziecka jak i jego mamy lub taty.

Dlaczego warto nosić maluszka w chuście?
Historia chust i ich zalety
Chusty wiązane są prawdopodobnie jednym z pierwszych i najmniej skomplikowanych sposobów przemieszczania się z maluchami, znanym ludzkości od tysiącleci. Używane dziś chusty mają przeróżne kształty i zrobione są z różnych materiałów. Mimo to zalety noszenia w nich dzieci są niezmienne od wieków. Wszystkie zapewniają dzieciom bliskość mamy lub taty, a rodzicom nieskrępowane ręce i swobodę ruchu.

Oto, na czym skorzysta Twoje maleństwo:
- będzie mu swobodniej znosić kolkę i ząbkowanie;
- będzie szybciej dorastać emocjonalnie;
- szybciej się zaadoptuje do otoczenia;
- bliskość rodzica sprawi, że będzie spokojniejszy;
- będzie miał zapewnioną prawidłową pozycję dla rozwoju bioderek (pozycja na żabkę, jest nieoceniona w profilaktyce dysplazji bioderek);
- będzie mogło obserwować świat z punktu widzenia rodzica.

Czy mogę nosić dziecko w chuście o każdej porze roku?
Jak najbardziej, a oto kilka wskazówek:
- jesienią i zimą pamiętaj, aby okryć główkę i kark maluszka. Bardzo dobrym pomysłem są golfy dla dwojga oraz polary do noszenia dziecka.
- w przypadku bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur należy odpowiednio dobrać ubranka naszego małego pasażera, chusta stanowi bowiem dodatkową warstwę cieplną;
- latem, kiedy temperatura jest wysoka, możesz włożyć dziecko do chusty w samej pieluszce lub koszulce z przewiewnego materiału.

Mając dziecko w chuście nie ma problemu ze spacerem w górach, wejścia po schodach albo w miejsca nie dostępne dla wózków. Chusta jest również dużym ułatwieniem, jeśli posiadamy więcej niż jedno dziecko, dlatego często nazywana jest przez fanów chustonoszenia „dodatkową parą rąk”. Chusta ułatwia życie i daje niezależność, której aktywni rodzice tak bardzo potrzebują.

Gorąco polecamy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach chust, zobacz tutaj:
- chusty tkane
- chusty bambusowe
- chusty elastyczne
- chusty kółkowe

Copyright © 2012 Lime Tree