Jak skompletować dziecięcą garderobę?

Gdy nowy członek rodziny ma niedługo pojawić się w domu, cała jego rodzina przygotowuje się do tego przedsięwzięcia. Oczywiście takimi przygotowaniami zajmują się przede wszystkim rodzice, którzy pragną, aby ich dziecku dosłownie niczego nie zabrakło. Póki nie znają jeszcze płci swojego maluszka, starają się kompletować takie rzecz, które są dość uniwersalne i sprawdzają się i u dziewczynek, i u chłopczyków. Przygotowują łóżeczko i uzupełniają je dodatkowymi mebelkami, przy okazji sięgając na zakupach po kolorowe zabawki i naczynka. Na samym końcu, po poznaniu płci malca, nadchodzi jednak czas na to, by skompletować jego szafę z ubraniami. A jak powinna wyglądać taka dziecięca garderóbka? Czego nie może w niej zabraknąć, by zawsze można było spokojnie przygotować pociechę na każdą pogodę, okazję i porę dnia?

Przed wybraniem się na takie ubraniowe dziecięce zakupy warto przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy do kupienia. Bez niej nawet nie ma co ruszać do sklepu. W taki oto sposób można z łatwością pozbyć się całego budżetu przeznaczonego na skompletowanie garderoby malca. Bo zawsze znajdzie się coś takiego, co od razu wpadnie człowiekowi w oko. Ubranka dla dzieciaczków są przeurocze, dlatego trudno przejść obojętnie obok tych wszystkich różowych sukieneczek, maleńkich pulowerków i przesłodkich garniturków chłopięcych. Czy jednak noworodek rzeczywiście potrzebuje tych wszystkich rzeczy? Z całą pewnością nie, bo w pierwszych dniach swojego życia będzie nosił przede wszystkim wygodne piżamki, jednoczęściowe kompleciki i ewentualnie mięciutkie sweterki. Ustalenie listy niezbędnych ubrań pomaga w zachowaniu zdrowego rozsądku. Mając określony plan działania, łatwiej przejść obok tych wszystkich cudownych wdzianek i nie dać się im oprzeć, kupując tylko to, co planowało się kupić.

Bardzo ważne jest również to, aby wybrać dla dziecka ubranka w dopasowanym do jego ciałka rozmiarze. Oczywiście nie da się w stu procentach przewidzieć, jak duże będzie dziecko tuż po urodzeniu, jednak czasem sama mama może to przeczuwać, jeżeli zauważa, że już w piątym miesiącu ciąży jej brzuszek jest tak duży, jak gdyby zaraz miała urodzić. Na różnych etapach ciąży lekarze sprawdzają również wzrost i wagę malca. Prowizorycznie można więc założyć, jaki będzie ono nosić rozmiar tuż po urodzeniu. Zawsze jednak lepiej kupić ubranka za duże, aniżeli te za małe. Te pierwsze spokojnie poczekają na moment, w którym dziecko trochę do nich podrośnie, podczas gdy te zbyt ciasne nie przydadzą się w żadnym momencie i trzeba będzie albo je oddać, albo sprzedać, albo po prostu wyrzucić. A to już marnotrawstwo pieniędzy.

Dziecięca garderóbka powinna być również… po prostu atrakcyjna! Szkrab w wieku kilku dni nie musi przecież nosić jakich super stylowych ubranek. Nie trzeba zawsze perfekcyjnie dopracowywać jego stylizacji, by wszystkie ich elementy idealnie ze sobą współgrały i tworzyły całość godną najmodniejszych kolorowych magazynów. Dzieci kojarzą się ze szczęściem i radością, a radość ze zróżnicowanymi i intensywnymi barwami. Szare, czarne i ponure odcienie lepiej więc od razu wykluczyć, szukając ubranek energetycznych i intensywnych – takich, które widać już z daleka. Kupowanie takiej odzieży ma również jeszcze jedno ważne znaczenie. Noworodki nie potrafią rozróżniać kolorów i na samym początku swojego życia widzą jedynie te mocne i wyraziste barwy. Wszelkiego rodzaju pastele nie są odbierane przez ich narząd wzroku. Otaczając więc maluszka żywymi barwami, można pobudzić go do szybszego i lepszego rozwoju.

W kompletowaniu dziecięcej garderoby młodych rodziców najbardziej przeraża jednak to, że te wszystkie artykuły odzieżowe dla maluchów kosztują kupę pieniędzy. Najzwyklejsze i najprostsze bluzeczki osiągają ceny o równowartości trzydziestu złotych, a jednokolorowe body kosztują nawet dwa razy więcej. Dziecięca garderóbka może być natomiast znacznie tańsza, jeśli skompletuje się ją z pomocą internetowych sklepów. Zakupy online to spora wygoda i korzyść dla portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here