Kombinezony dla dzieci

Kombinezon zimowy to niezbędny zakup każdej zimy. Dzieciaki cały rok czekają na odrobinę białego puchu, zatem gdy już się pojawi – muszą być gotowe do wielogodzinnej rozrywki na śniegu. Naszym zadaniem jest przygotować je na ową możliwość, więc zawczasu musimy kupić idealny ciepły kombinezon. Niewątpliwie musi być on ciepły oraz miły dla oka, jednakże to nie jedyne jego istotne wartości.

Kurtka bądź kombinezony dla dzieci?
Kombinezon dla dziecka to jeden z najgrubszych strojów zimowych dla małego. Jednakże może się on wykazać nieodpowiedni przy przewijaniu dziecka oraz na krótkie wyprawy. Poza tym, kombinezon nierzadko jest za gruby, żeby zagwarantować małemu zabezpieczenie w foteliku samochodowym. Z kolei kurtkę zimową dla dziecka z łatwością zdejmiesz oraz nałożysz na małego, jednakże nie ochroni ona całego ciała przed śniegiem oraz chłodem podczas długich gier na świeżym powietrzu. Przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się jak często oraz w jakich sytuacjach będziemy ubierać dziecko w kombinezon lub w kurtkę. Ciepłe kurtki oraz kombinezony dla dziecka są niezwykle ciepłe, jednakże w znacznym stopniu krępują ruchy małego, wywołując dyskomfort. Malutkie dzieci mogą mieć kłopot z poruszaniem się oraz chodzeniem w takim ubraniu. Jeśli spędzają one dużo czasu na świeżym powietrzu (także zimą) kombinezon okaże się potrzebny. Jednakże kiedy temperatura powietrza jest mniejsza, lepiej ubrać małego w lżejszą kurtkę. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup modelu z rozpinaną podszewką, jaką można usunąć, kiedy na zewnątrz jest cieplej.

Ciepły oraz komfortowy
Kombinezon dla małego winien być przede wszystkim ciepły. Ponadto także komfortowy – nie winien ograniczać ruchów dziecka. Nasz podopieczny winien móc normalnie biegać po śniegu, wspinać się na górki oraz zjeżdżać na sankach. Więc także kombinezon nie może być za mały. Dziecko musi mieć w nim ogromną swobodę. Ciepło gwarantują także właściwe ściągacze przy rękawach i nogawkach. Uniemożliwiają przedostanie się śniegu pod kombinezon. Więc należałoby sprawdzić ową część przed zakupem.

Kombinezon jedno- lub dwuczęściowy?
Dla noworodka oraz niemowlaka najlepszy będzie kombinezon jednoczęściowy. Idealnie wiedzą o tym wytwórcy, więc ciężko jest odnaleźć kombinezon dwuczęściowy w rozmiarach poniżej 86. Łatwiej będzie nam ubrać dziecko w kombinezon jednoczęściowy aniżeli zakładając mu wpierw ciepłe spodenki, i następnie kurtkę. Kombinezony dwuczęściowe dedykowane są dla starszych dzieci, takich, jakie już mogą chodzić. Tego typu kombinezony nie mają w zestawie miękkich bucików, natomiast ojce ponadto muszą zakupić dziecku zimowe buty.

Jak dobrać kombinezon dla dziecka?
Podczas zakupów ubranek zimowych dla dziecka należy sprawdzić jakość zapięć oraz zamków w kombinezonie oraz upewnić się, iż strój łatwo się wkłada oraz zdejmuje. Pamiętaj żeby podczas mierzenia ubrań zimowych dla dziecka nie nosić rękawic, jakie uniemożliwiają złapanie małego zamka zapinającego kombinezon. Dla małych dzieci doskonały będzie strój, jaki same zapną oraz rozepną, więc poszukuj zapięć prostych w obsłudze. Należy także sprawdzić jakość sznurków oraz ściągaczy w odzieży zimowej dla dziecka – starczy subtelnie pociągnąć oraz zobaczyć czy są dobrze przymocowane. W wypadku bardzo małych dzieci mało prawdopodobne jest zakup kombinezonu na dwa sezony, i wynika to z szybkiego wzrostu dziecka w okresie pierwszego roku życia. Dla dzieci większych można dobrać strój w większym rozmiarze, jednakże należy się upewnić, iż przyduży kombinezon nie krępuje ruchów małego. Wybierając doskonały strój na śnieg pamiętaj, iż zimą dziecko włoży pod spód gruby sweter, więc typ ciasno przylegający do ciała może wykazać się za mały na zimowe chłody.

Materiał
Przy zakupie kombinezonu należałoby zwrócić uwagę na to, żeby materiał, z jakiego jest zrobiony, miał atesty zapewniające bezpieczeństwo niemowlęcia. Z takim kombinezonem będziesz miała gwarancję, iż tkaniny, z jakich wykonano ubranko nie zawierają trujących substancji, i Twoja pociecha nie dostanie uczulenia. Dobrze, gdy kombinezon dziecięcy będzie wyłożony w środku miękkim polarem, dzięki temu dziecku będzie ciepło oraz delikatnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here