Nosidełko dla dzieci Mei Tai, w stylu retro

Piękne, miękkie nosidełko dziecięce z body w stylu retro.

Cena: 159,00 zł 139,00 zł

Dostępność: Brak

Dla jakich dzieci nadaje się nosidełko Mei Tai?
Nosidełko Mei Tai nadaje się do noszenia dzieci, które już trzymają stabilnie główkę. W tej sytuacji należy bardzo dobrze podeprzeć dziecko materiałem. Nosidło Mei Tai jest idealne dla dzieci, które samodzielnie siedzą.
Rewelacyjnie się sprawdza, gdy rozpoczynamy naszą przygodę z noszeniem dzieci, a pociecha nasza jest już trochę starsza (8-15 miesięcy) i ważąca od 8 do 17 kg.
Dzieci można nosić w nosidełkach Mei Tai z przodu, na plecach lub na biodrze.

Co to jest nosidełko Mei Tai?
Nosidełko Mei Tai to typ miękkiego nosidła dziecięcego, która tradycja wywodzi się z Chin. Obecnie staje się coraz bardziej popularne w Europie.
Nosidełko Mei Tai to kawałek kunsztownie obszytej tkaniny, lub dzianiny, która przymocowana jest do ciała przy pomocy czterech długich pasów.
Tradycyjne chińskie nosidło Mei Tai to kwadratowy fragment materiału z równoległymi taśmami wychodzącymi z boku każdego rogu. Tradycyjnie taśmy były wiązane razem w węzeł. Odmiany tradycyjnego nosidła dla dzieci Mei Tai zostały spopularyzowane w Australii w latach sześćdziesiątych.
Obecnie jest wiele różnych rodzajów nosidełek Mei Tai, jednak dla wszystkich cechami wspólnymi są długie taśmy, kwadratowe lub prostokątne body oraz wielokrotne wiązanie taśm.
Nosidełko dla dzieci Mei Tai i inne nosidła tego typu są bardzo chętnie używane przez rodziców, którzy noszą dzieci. Łatwe w użytkowaniu, nierzadko ślicznie ozdabiane, stanowią bardzo lubianą cześć garderoby modnej mamy i nieprzeciętnego taty.

Jak wykonane jest nosidełko Mei Tai?
Splot skośno-krzyżowy tkaniny, z której wykonana jest nosidełko Mei Tai, to splot, którego cechą charakterystyczną jest duża elastyczność. Dzięki niemu ciężar ciała dziecka rozkłada się równomiernie, a nosidło dostosowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa dziecka.
Poniżej przedstawiamy schemat nosidełka:
Schemat nosidełka Mei Tai


Dlaczego nosidełka Mei Tai są wygodne?
Nosidełko dla dzieci Mei Tai nie ma żadnych usztywnień, co pozwala nosić dziecko właściwie do fizjologii niedojrzałego kręgosłupa.
Okazuje się, iż w wielu sytuacjach nosidełko jest prostsze w obsłudze od długiej, wiązanej chusty elastycznej lub tkanej .

Informacje dodatkowe

Producent Lenny Lamb
Kolor Wielokolorowy
Wzór materiału W kwiaty
Rodzaj Nosidełka Mei-Tai
Rodzaj materiału bawełna + len
 
Copyright © 2012 Lime Tree