Nosidełka Mei Tai – co to takiego?

Nosidełko Mei Tai to rodzaj miękkiego nosidła dziecięcego. Jego pomysłodawcami są Chińczycy. Obecnie nosidełko staje się coraz bardziej popularne w Europie.
Nosidełko Mei Tai to fragment specjalnie szytej tkaniny lub dzianiny, która przymocowana jest do ciała przy pomocy czterech długich pasów.
Tradycyjne chińskie nosidło Mei Tai to kwadratowy fragment materiału z równoległymi taśmami wychodzącymi z boku każdego rogu. Taśmy były splątywane w prosty węzeł.
W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku nosidełko Mei Tai z dużym powodzeniem było używane przez Australijki.
Obecnie na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów nosidełek Mei Tai, jednak dla wszystkich cechami wspólnymi są długie taśmy, kwadratowe lub prostokątne body oraz wielokrotne wiązanie taśm.
Nosidełko dla dzieci Mei Tai i inne nosidła tego typu są bardzo chętnie używane przez rodziców, którzy noszą dzieci. Łatwe w użytkowaniu, nierzadko ślicznie ozdabiane, stanowią bardzo lubianą cześć garderoby modnej mamy i nieprzeciętnego taty.
Nosidełka są niezwykle wygodne. Duży, często ciężki wózek można w letnie dni spokojnie zostawić w domu i zastąpić go Mei Tai.

Dla jakich dzieci nadaje się nosidełko Mei Tai?

Nadaje się do noszenia dzieci, które już trzymają stabilnie główkę. Ale wówczas należy pamiętać, że główka dziecka musi być podparta kawałkiem materiału. Nosidło Mei Tai jest idealne dla dzieci, które samodzielnie siedzą.
Rewelacyjnie sprawdza się, gdy rozpoczynamy naszą przygodę z noszeniem dzieci, a pociecha nasza jest już trochę starsza (8-15 miesięcy) i ważąca od 8 do 17 kg. Dzieci można nosić w nosidełkach Mei Tai z przodu, na plecach lub na biodrze.

Jak wykonane jest nosidełko Mei Tai?

Splot skośno-krzyżowy tkaniny, z której wykonana jest nosidełko Mei Tai, to splot, którego cechą charakterystyczną jest duża elastyczność. Dzięki niemu ciężar ciała dziecka rozkłada się równomiernie, a nosidełko dostosowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa dziecka.

Schemat nosidełka Mei Tai

Copyright © 2012 Lime Tree