Co to są paczkomaty 24/7?

Paczkomaty 24/7 to nowoczesna usługa polegająca na systemie skrytek pocztowych, podobnych w obsłudze do bankomatów, w których możliwy jest odbiór przesyłki o dowolnej, dogodnej dla adresata porze, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Sklep bycmama.pl jako jeden z pierwszych sklepów w branży ecommerce zintegrował się z usługą paczkomaty 24/7.

Jak działa paczkomat?

To proste! Robisz zakupy, jako formę przesyłki wybierasz paczkomat, dostajesz SMS lub email o tym, że paczka już jest w wybranym przez Ciebie paczkomacie i odbierasz.

paczkomaty 24/7

Zobacz w akcji, jak prosto odbiera się paczkę z paczkomatu!Czy w mojej miejscowości jest paczkomat?Paczkomaty 24/7 zlokalizowane są tak, aby odbiorcy mieli do nich jak najlepszy dostęp, 24 godziny na dobę, przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.
Stały nadzór kamer i monitoring ochrony daje nam pewność, że przesyłki Klientów sa całkowicie bezpieczne. W pierwszej fazie projektu Paczkomaty 24/7 ustawiane są na stacjach benzynowych (m.in. na stacjach LOTOS, LUKOIL, PKN ORLEN, i STATOIL oraz innych niesieciowych stacjach) oraz całodobowych parkingach strzeżonych.

Dokładną listę lokalizacji możesz sprawdzić tutaj.

Jak mogę śledzić moją przesyłkę?

To proste. Wystarczy podać numer przesyłki tutaj i sprawdzić, gdzie się ona aktualnie znajduje.

Jak wybrać paczkomat jako formę przesyłki w sklepie bycmama.pl

To bardzo proste. Wystarczy wybrać paczkomat z listy. System, na podstawie adresu dostawy zaproponuje najbliższy paczkomat.
Jako paczkomat alternatywny można wybrać ten niedaleko swojej pracy lub miejsca, gdzie często bywasz.
W przypadku gdy nie masz konta w systemie paczkomatów takie konto zostanie automatycznie założone.
Przy następnych zakupach, w dowolnym sklepie internetowym wystarczy wówczas podać adres email. I to wszystko! Proste, prawda?Jeśli mamy już konto w systemie paczkomatów system, na podstawie naszego adresu email wyświetli dwa wybrane przez nas paczkomaty: podstawowy i alternatywny.

W momencie włożenia paczki do Paczkomatu przez kuriera InPost system informatyczny wyśle powiadomienie SMS-em i e-mailem z informacją, że paczka oczekuje na odbiór. Informacje zawierać będą numer przesyłki, numer Paczkomatu 24/7, adres paczkomatu oraz kod odbioru potrzebny do odebrania paczki.

Od momentu włożenia paczki do skrytki w Paczkomacie 24/7 paczka oczekuje na odbiór przez 3 dni. Po tym okresie przesyłkę będzie można odebrać w najbliższym Oddziale InPost przez 11 dni.

Mam problem z odebraniem paczki z paczkomatu. Co robić?

Jeśli po wpisaniu kodu skrytka się nie otwiera, należy najpierw sprawdzić czy wpisywane dane są poprawne. Jeśli to nie przyniesie rezultatu należy skontaktować się z Infolinią firmy InPost pod numerem 0801 400 100 (dla telefonów stacjonarnych), 012 619 98 99 (dla telefonów komórkowych).
Infolinia czynna jest w dni robocze w godzinach 8:00 - 18:00.

Copyright © 2012 Lime Tree