Pieluszka AIO a cóż to takiego?

Większość z nas nawet nie myśli o używaniu pieluch wielorazowych na początek, kojarzą się bowiem z dawnymi „babcinymi” sposobami na wychowanie, które nie przystają już do nowoczesnego świata. A jednak – nasze mamy i babcie używając pieluszek z naturalnych materiałów (nie raz z konieczności) – wiedziały co robią ;)

Popularne „pampki” są wygodne od czasu do czasu, ale delikatna skóra dzieci potrzebuje od czasu do czasu tzw. „wietrzenia” i odpoczynku od sztucznych materiałów. Niektóre dzieci w ogóle nie akceptują pieluszek jednorazowych i od razu dostają odparzeń. Wtedy na ratunek śpieszą pieluszki wielorazowe, które również zmieniły się z duchem czasu i komfortem użytkowania dorównują a nawet przeganiają jednorazowych „kuzynów”.

Pieluszka- all in one Lenny Lamb- czyli jak to wygląda w praktyce:

      pieluszka all in one lenny lamb 1. Nazwa tego typu pieluszki wzięła się od jej zmyślnej budowy, która zawiera w sobie wszystkie najważniejsze elementy. To sprytne połączenie warstwy nieprzemakalnej i mikropolaru z wszytym na stałe wkładem chłonnym. Ten rodzaj pieluszek jest wręcz dziecinnie prosty w obsłudze i równie (a nawet bardziej) wygodny jak jednorazówki.

2. Pieluszka składa się z wewnętrznej warstwy, czyli ażurowego mikropolaru który błyskawicznie odprowadza niechcianą wilgoć od skóry dziecka. Dzięki temu, że mikropolar nie pochłania wilgoci, pupa dziecka pozostaje sucha, a cała wilgoć wędruje do wkładu chłonnego.

3. Warstwa zewnętrzna to specjalny materiał pokryty tzw. membraną, czyli oddychającą i nieprzemakalną powłoką, która jednocześnie jest bardzo przyjemna w dotyku. W sam raz dla małego pieluchowicza.

4. Wkłady chłonne to zmyślna kompozycja froty bambusowej i bawełnianej, która oprócz fantastycznych zdolności hydrofilowych, ma też właściwości antybakteryjne. Dodatkowo, pieluszka posiada specjalną kieszonkę, do której możemy włożyć drugi wkład chłonny – np. zwykła tetrówkę.

5. Przemyślany krój pieluszek pozwala na regulację ich rozmiaru, tak że pieluszki „rosną” wraz z dzieckiem. Pieluszka Lenny Lamb AIO ma jeden uniwersalny rozmiar. Wygodne napy (zatrzaskowe guziki) pozwalają na szybkie zakładanie i zdejmowanie pieluszki. Specjalne nieodciskające gumki sprawiają, że pieluszka dobrze się trzyma i nic się z niej nie „wylewa” :)

6. Materiały z których pieluszki zostały uszyte posiadają atesty jakości Oeko-text standard 100 oraz certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”.

Jak to prać?

Pieluchy wielorazowe od razu kojarzą się z dużą ilością prania. Jednak ten, kto myśli że korzystając jedynie z jednorazówek, uniknie dużej ilości prania przy dziecku… cóż odrobinę się zawiedzie :P Nasze kochane maluszki sporo brudzą podczas pierwszych miesięcy życia, ale przy dobrze zorganizowanej ilości pieluszek pralkę będzie trzeba załączać raz na 2-3 dni. Pozwoli to nie tylko na uniknięcie góry „dzieciopochodnych” odpadów (jeden niemowlak potrafi „wyprodukować” ponad tonę pieluszkowych śmieci), ale również na podreperowanie nieco domowego budżetu (zrozumie to każdy, kto kupował „pampki”). Wielorazówki są więc nie tylko praktyczne ale i ekologiczne a nawet ekonomiczne :D

Oto dokładna instrukcja producenta, dotycząca użytkowania i prania pieluszek:

Sposób użycia:
1) pieluszkę przed pierwszym użyciem należy uprać ( 40*C, pralka automatyczna ).
2) przygotuj wkład do pieluszki składając go na odpowiednią długość
3) rozłóż pieluszkę, dopasuj pieluszkę do wielkości dziecka, w razie potrzeby skróć pieluszkę przez zapięcie pionowych nap,
4) nie smaruj dziecka kremami, krem na mikropolarze zmniejsza jego przepuszczalność,
5) ułóż dziecko na tylnej części pieluszki,
6) przełóż przód pieluszki między nóżkami dziecka,
7) zapnij pieluszkę z przodu dziecka przy pomocy nap,
8) po zmoczeniu wkładu wymień go jak najszybciej,
9) po zabrudzeniu lub przemoczeniu pieluszki zdejmij ją z dziecka
10) upierz pieluszkę

      pieluszka all in one lenny lamb Instrukcja prania:
- wyrzuć stałe zanieczyszczenia do toalety,
- przechowuj pieluszkę do momentu prania najlepiej w specjalnym nieprzemakalnym opakowaniu/worku/pojemniku . Nie namaczaj!
- pierz w temperaturze wody do 40 st. C z delikatnym detergentem
- do prania koniecznie dodaj środek przeciw bakteryjny, np olejek z drzewa herbacianego lub olejek lawendowy - TYLKO dwie kropelki do dozownika na proszek
- nie prać na sucho (chemicznie)!
- nie chlorować!
- nie używać płynów do płukania,
- niedokładnie wypłukane wkłady i mikropolar tracą na skuteczności,
- suszyć w stanie rozwieszonym, nie w suszarkach bębnowych,
- nie prasować!


Pieluszki wielorazowe to wygodny i ekologiczny sposób na przetrwanie całego okresu pieluchowania. Jeżeli są dobrze użytkowane mogą posłużyć też kolejnym dzieciom. Warto je mieć, aby dać „odpocząć” wrażliwej skórze dziecka, lub choćby na wypadek gdyby skończyły nam się jednorazówki, co zdarza się nawet najlepszym rodzicom . Oczywiście używanie pieluch jednorazowych jest bardzo wygodne i niewielu rodziców rezygnuje z nich zupełnie. Warto jednak przynajmniej częściowo ograniczyć kontakt skóry dziecka z tego typu produktami.

Copyright © 2012 Lime Tree