piżama dla dziecka - jaka powinna być?

W łóżeczku dzieci spędzają prawie połowę swojego życia. To właśnie podczas snu maluchy się regenerują i odpoczywają. Dlatego bardzo istotny jest dobór odpowiedniej piżamki, która nie będzie krępować ruchów dziecka, ale jednocześnie zapewni mu optymalną temperaturę i uchroni przed przegrzaniem, jak i przed wychłodzeniem organizmu.

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru piżamy dziecięcej?

Wiek dziecka, wybierając piżamę dziecięcą zawsze pod uwagę, powinniśmy brać wiek swojego malucha. Im dziecko jest młodsze, tym piżama powinna być prostsza. Najlepiej wybrać taką, która pozbawiona jest guzików, gumek i tym podobnych. Idealnym rozwiązaniem będzie piżama jednoczęściowa w formie śpiochów dziecięcych.

Pora roku, również jest ważna podczas wyboru piżamy. Piżamki, które mają krótki rękaw i spodenki, zazwyczaj przeznaczone są na sezon letni. Wykonane są z przewiewnych materiałów, dzięki którym dziecko nie będzie się pociło podczas snu. Piżamy z długim rękawem i spodniami, zazwyczaj wykonane są z grubszych, ciepłych materiałów. Taka piżama świetnie zadba o ciepło dziecka, w zimowym okresie.

Piżamy dziecięce - w czym powinno spać dziecko?

Materiał, najlepszym wyborem jest piżama, wykonana z materiału naturalnego. Najczęściej wybierane są piżamy bawełniane, pozbawione są wtedy sztucznych domieszek. Taki materiał pozwala oddychać skórze.

Krój, piżama ma być wygodna dla użytkownika. Ma zapewniać komfort podczas nocnego wypoczynku. Lepiej kupić piżamę luźniejszą, niż zbyt opiętą, która może krępować ruchy dziecka.

Design, im barwniejsza i wzorzysta piżama tym lepiej. Gdy wybierzemy piżamę, która jest ozdobiona motywem ulubionej dziecięcej bajki, dziecko będzie zachwycone. Będzie czuło się bezpiecznie i szybciej zasypiało. Dodatkowo w przypadku maluchów, które są oporne i nie chcą iść do łóżeczka spać, taka piżama ich do tego nakłoni.

Płeć dziecka, ma znaczenie. Czynnik ten jest istotny zwłaszcza w przypadku starszych dzieci. Każda płeć ma typową gamę kolorystyczną, jak i grafikę. Zazwyczaj piżamki dla dziewczynek są bardziej zdobione niż proste formy dla chłopców.

Przeczytaj też: http://colorowo.pl/kombinezony-dzieciece-jaki-wybrac-sposrod-tylu-modeli/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here