Sklep z perukami w Krakowie. Kolosalny wybór fryzur

0
1106

Dla osób borykających się z całkowitą lub miejscową łysiną często jedynym sposobem na zapewnienie sobie komfortu codziennego życia jest ukrywanie swojego problemu pod peruką. Nowoczesny rynek perukarski oferuje nam ogrom modeli wiernie zastępujących utracone włosy. Wśród jakich typów peruk możemy wybierać?

Podział ze względu na rodzaj włosów

Zastępcze fryzury dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: modele tkane z włosów naturalnych oraz syntetycznych. Osoby borykające się z łysiną najbardziej cenią wyroby z włosów ściętych bezpośrednio od ludzi. I nic w tym dziwnego: starannie tkane z miękkich, najlepiej słowiańskich włosów peruki wiernie imitują utracone pukle. Możliwość ich dowolnego stylizowania, suszenia i podcinania zapewnia dużą swobodę na co dzień. Nieco mniejsze możliwości wpływania na swój wygląd mają osoby noszące modele syntetyczne. Produkowane fabrycznie włosy pozbawione są łusek, które chroniłyby ich strukturę. W efekcie kontakt pasm z rozgrzanymi narzędziami najprawdopodobniej zakończyłby się ich popaleniem. Z drugiej jednak strony, warto mieć świadomość, że zakup syntetycznej peruki jest znacznie mniejszym obciążeniem dla portfela.

Rodzaje peruk ze względu na bazę

Włosy tkane są na różnych bazach – mikroskórze, linii rozmytej (lace front), podstawowych tresach oraz bazach tkanych ręcznie. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. To, jaki model będzie dla nas najlepszy, z pewnością wyjaśni doświadczony doradca.

Rozwiązanie systemowe

Coraz większa rzesza osób stojących przed wyzwaniem zakamuflowania spędzających sen z powiek prześwitów na głowie rezygnuje z klasycznej peruki na rzecz zakładanego miejscowo systemu. Produkowany na specjalne zamówienie system mocowany na specjalnych taśmach docenią szczególnie osoby prowadzące aktywny tryb życia – włosy nie przesuwają się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach (na przykład podczas uprawiania sportu), nie trzeba ściągać ich na noc ani przed wejściem pod prysznic.

Na wielkie wyjścia

Jako ostatni typ peruk wymienić możemy peruki okazjonalne, czyli kolorowe, sztuczne pukle, które dodadzą nam atrakcyjności podczas wielkich wyjść i artystycznych stylizacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here