Układanka - zabawka która bawi i uczy

Małe dziecko to bez wątpienia największy skarb w naszym życiu. Każdy kochający rodzic potrafi zadbać o to, aby jego pociecha była w pełni szczęśliwa. Każde dziecko, aby było w pełni zadowolone musi posiadać odpowiednie zabawki, które bawią i uczą. Warto zakupić każdemu dziecku układanki, które to je kształtują oraz rozwijają w nim wiele umiejętności.

Układanki dla dzieci to niezwykle przydatne zabawki, które są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju naszych pociech. Pozwalają one gromadzić każdemu małemu dziecku coraz większą wiedzę o otaczającym go świecie, wzmacniają rozwój umiejętności skupiania się, czy analizowania faktów.
Dla najmłodszych pociech warto wybrać takie układanki, które uczą ich rozpoznawania różnych kolorów oraz kształtów.
Już w wieku niemowlęcym doskonale sprawdzą się układanki w postaci wieży z kolorowymi elementami, które to maluszek musi budować według określonego szablonu. Innymi niezwykle interesującymi zabawkami dla najmłodszych są barwne piramidki z kubeczków czy kółek które to malutkie dziecko musi zakładać na drążek. Dzięki takim zabawkom każde niemowlę zaczyna dostrzegać odrębność między rozmiarami oraz uczy się, że mniejszy element należy włożyć do większego.
Idealne dla każdego malucha są układanki posiadające elementy o różnej fakturze. Takie zabawy znakomicie ulepszają zdolności manualne dziecka oraz koordynację oko-ręka.
Innym rodzajem są puzzle drewniane. Jest to zabawka, która rozpoczyna w każdym dziecku naukę umiejętności scalania wielu elementów w całość. Dla najmłodszych trzeba wybrać taką układankę, która będzie mieć niewielką ilość elementów.
Gdy nasza pociecha zaczyna mówić, warto wspomóc naukę odpowiednimi układankami dla dzieci w tym wieku. Obecnie na rynku można bez problemu znaleźć niezwykle interesujące puzzle, których poszczególne przedmioty należy dopasować do siebie, na przykład dwie części danego zwierzęcia lub innego kolorowego obrazka. Układanki tego typu uczą dopasowywania i rozpoznawania kształtów, scalania w całość przedmiotu w dwóch częściach, a także nazewnictwa danego przedmiotu.
Na tym etapie rozwoju dziecka rodzic jest bardzo mu potrzebny do zabawy układankami. Warto, aby każda troskliwa mama podpowiadała swej pociesze, jak nazywa się dany przedmiot i do czego on służy. Dzięki temu nasze dziecko zaczyna za nami powtarzać poszczególne słowa, a niedługo potem potrafi samo nazywać poznane obrazki.
Takie układanki mogą już zawierać do kilkudziesięciu elementów.
Kolejnym rodzajem są układanki uczące literek oraz cyferek.
Niemniej z nauką takich umiejętności warto czekać do czasu, aż dziecko pójdzie do przedszkola, a następnie do szkoły podstawowej. Obecnie w wielu sklepach z zabawkami można znaleźć masę ciekawych propozycji skierowanych dla dzieci w każdym wieku.
Niezwykle interesujące są maty piankowe z wyciętymi cyferkami, które trzeba dopasowywać do danych otworów. Każdą część maty można ze sobą łączyć, ucząc tym sposobem swoją pociechę pierwszych działań matematycznych.
Dla starszaków warto zakupić interesującą układankę z obrazkami oraz literkami, w której to trzeba dopasować do siebie przedmiot i pierwszą literę jego nazwy.
Na rynku nie brakuje też puzzli trójwymiarowych, które stanowią niesamowitą farmę zabawy dla starszych dzieci.
Puzzle trójwymiarowe są nowinką na rynku, na którą warto się skusić, aby sprawić naszej pociesze niesamowitą radość. Dzięki takim nowoczesnym układankom, każde dziecko ku swej uciesze może zbudować piękny obrazek na przykład z wieżą Eiffla czy inną ulubioną postacią, miastem czy przepięknym krajobrazem.
Producenci nie zapomnieli też o mniejszych dzieciach i dla nich są dostępne na rynku puzzle 3D typu wafle, z których można konstruować dowolne przedmioty. Układanki tego typu doskonale kształtują u każdego dziecka wyobraźnię przestrzenną.
Jeśli nasza mała pociecha jest znudzona swą ulubioną układanką to wówczas warto powiększyć kolekcję o nieco inny typ popularnych wafli, czyli klocki konstrukcyjne sprzedawane w zestawach ze zwierzątkami, samochodzikami i innymi postaciami, dla których to trzeba zbudować zagrodę lub garaż. Należy pamiętać o tym, że im mniejsze puzzle, tym lepiej trenują zdolności manualne naszego dziecka.
Układanka to doskonała zabawka, która nie tylko bawi lecz także uczy i rozwija u dziecka zdolności manualne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here