Węże paliwowe

0
618

Zastanawiałeś się kiedyś nad rodzajami wężów gumowych? Typów jest mnóstwo, można rozróżnić takie jak:

– węże wzmacniane
– węże do chemii
– węże do gorącej wody
węże paliwowe

Zasadnicza różnica pomiędzy wszystkimi jest ich skład, ponieważ każdy z nich jest przygotowany do pracy w innych warunkach. Na przykład węże do gorącej wody są przygotowane do wysokich temperatur, są wytrzymałe i pomimo temperatury się nie rozciągają i są utrzymywane parametry giętkości. Zastosowanie można znaleźć w samochodach, w układzie chłodzenia samochodu. Pomimo iż samochód może mieć 15lat to węże dalej są oryginalne. Co świadczy o wytrzymałości tych produktów.

Węże do paliw posiadają przede wszystkim odpowiedni skład chemiczny. Przede wszystkim, środki żrące znajdujące się w benzynie nie rozpuszczają takiego węża. Węże do paliwa charakteryzują się wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, posiadają odpowiednią odporność na temperaturę. Dzięki takim rozwiązaniom technologicznym pompa paliwowa w samochodzie jest w stanie dostarczyć szybko paliwo do silnika. Ważne jest, by stosować węże dedykowane do paliwa, ponieważ węże te mają zupełnie inny skład chemiczny. Dzięki temu mamy pewność że żadna cząstka wężyka nie dostanie się do czułego na zanieczyszczenia układu wtryskowego w samochodzie.

Wniosek jest jeden, nie każdy wąż jest do wszystkiego. Węże ogrodowe na pewno nie znajdą swojego miejsca w branży motoryzacyjnej, ponieważ nie są projektowane w ten sposób by wytrzymać wszelkie niedogodności panujące w komorze silnika jak i chemia która znajduje w układzie chłodzenia, w baku samochodu bardzo szybko zniszczą ten materiał. Skutki takiej awarii mogą być tragiczne dla użytkownika samochodu, w najgorszym wypadku można przegrzać jednostkę napędową, a wiąże się to z potężnymi kosztami serwisowymi. W tym wypadku tanio nie idzie w parze z dobrą jakością i niestety trzeba się z tym pogodzić.

Krótko przejdźmy do podsumowania tego artykułu. Jeśli sam chcesz wymienić wężyki w swoim samochodzie, czy to do spryskiwaczy, benzynowe, układu chłodzenia to działaj ! Zapamiętaj jednak że wąż do paliwa to wąż do paliwa. A wąż do układu chłodzenia ma zastosowanie tylko w układzie chłodzenia, a te do spryskiwaczy są tylko do spryskiwaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here