Zabawki dla dzieci

Przychodzi w życiu ten moment, kiedy czas nieubłaganie daje o sobie znać przy użyciu własnych lub cudzych dzieci. Jeśli macie dwadzieścia lat lub więcej jest coraz bardziej prawdopodobne, że osoby z waszego bliskiego otoczenia (lub nawet wy sami) łączą się w pary, zakładają rodziny, wiją gniazda i (często w konsekwencji) mają dzieci. Czy więc nam się to podoba czy nie, mali ludzie będą od tej pory nieodłącznym elementem życia. Co więcej, należy liczyć się z tą ewentualnością, że jakiś bliski znajomy poprosi nas o bycie ojcem lub matką chrzestną dla swojej latorośli. Jeśli więc nie jesteśmy ekspertami od robienia prezentów dla dorosłych, możemy mieć tym bardziej problem z wymyśleniem fajnego prezentu dla dziecka.

W pierwszej kolejności należy określić wiek i płeć potencjalnego obdarowanego, wyposażyć się w minimalne chociaż pojęcie o kręgu jego zainteresowań, jak również można po prostu zasięgnąć wiedzy u rodziców, co preferują dla swojej pociechy. Zawsze należy pamiętać, że zabawki dla dzieci od 3 lat nie zawsze przeznaczone są dla dzieci poniżej tej granicy wiekowej i mogą zawierać elementy zbyt małe, którymi dziecko mogłoby się zadławić.

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych prezentów dla dziecka zawsze będą klocki. Niezależnie od płci i wieku jest to zawsze rodzaj kreatywnej, rozwijającej liczne zdolności zabawki. Znajdziemy w tej kategorii wiele rodzajów, od bardzo drobnych, po duże, przeznaczona dla maluszków, dedykowane dla obu płci i w różnej tematyce. W zależności od marki i wielkości zestawu cena może się znacznie różnić, lecz rynek tego rodzaju zabawek jest aktualnie na tyle duży, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Kolejną kategorią prawie zawsze trafionych prezentów są gry – nie te na konsolę lub komputer, gry tradycyjne, karciane, planszowe i inne – które aktualnie przeżywają swoją kolejną młodość na rynku wydawniczym. Taki prezent można przeznaczyć dla dziecka, które już rozumie większość rzeczy, ale pierwszym tego typu upominkiem może być popularne niegdyś memory – zabawa w szukanie i zapamiętywanie takich samych obrazków lub figur jest nie tylko pożyteczna ale i naprawdę fajna. Klasyczne pozycje – chińczyk, piotruś, warcaby – z pewnością nadają się już dla inteligentnego 3-latka. Należy pamiętać, że im więcej lat ma dziecko, tym większy mamy wybór gier planszowych i tym są ciekawsze. Takie zabawki nie tylko kształtują umiejętności logicznego myślenia, rozwijania strategii czy po prostu ćwiczą pamięć, ale również, przy odpowiednim podejściu rodzica uczą zdrowej rywalizacji i umiejętności przegrywania, rzeczy niezbędnych później w przedszkolu czy szkole i po prostu – w życiu.

Z pewnością istnieje jeszcze jeden rodzaj prezentu, który jest zawsze dobrze widziany i właściwy dla każdego wieku – książki. Powstały całe podręczniki na temat zbawiennego wpływu czytelnictwa na rozwój umysłowy i duchowy. Czy chodzi o klasykę, czy o najnowsze pozycje wydawnicze, każde dziecko odpowiednio zachęcone, może zostać bezpowrotnie wchłonięte przez magiczne, cudowne światy, jakie otwierają się przed nami na zadrukowanych stronach.

Istnieje grupa rodziców, którzy są fanami wszelkich zestawów kreatywnych, od zwykłych farb po zestawy małego majsterkowicza – i całkiem słusznie. Czy może być większa frajda w wieku dwóch lat niż ubrudzić sobie palce farbą? Niejeden dorosły też jest tego zdania. Dzisiejsi projektanci odzieży i biżuterii z pewnością żałują, że w czasach ich młodości nie było tylu sklepów z materiałami DIY, klejami, farbami, lakierami i półproduktami.

Czy dziecko jest fanem sportu, czy stroni od lekcji WF-u, z uwagi na obecne trendy do bycia „fit”, może być w dobrym tonie kupno zabawki zachęcającej do aktywności fizycznej. Piłka jest dobra dla każdego w każdym wieku – pod warunkiem, że nie jest bardzo twarda to nie obejmuje jej kategoria „zabawki dla dzieci od 3 lat”. Ważna dla ogólnej koordynacji ruchowej jest nauka jazdy na rowerze – im wcześniej nauka się rozpocznie tym lepiej.

Tych kilka propozycji uchroni was od kupowania czegoś co jest po prostu świecące i kolorowe, a pozwoli wam dokonać fajnego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here