Baby Shower

W Polsce coraz częściej obchodzimy święta i organizujemy imprezy w stylu amerykańskim. Zza oceanu właśnie przyszedł do nas zwyczaj organizowania Baby Shower. Jest to impreza, którą przyszła mama wyprawia krótko przed narodzinami dziecka, najczęściej dla najbliższych przyjaciół. Jakie dodatki wybrać na Baby Shower, aby było to niezapomniane przyjęcie?

Impreza z maluchem w brzuszku

Tradycyjnie przyszła mama organizuje Baby Shower na około miesiąc przed pojawieniem się maluszka na świecie. Jeżeli nie czuje na siłach, organizacji może podjąć się bliska przyjaciółka lub siostra, a także przyszła matka chrzestna. Baby Shower to impreza, na której wszyscy bawią się, jedzą i korzystają z przygotowanych atrakcji. Jest to przede wszystkim przyjęcie dla przyszłej mamy – daje jej możliwość zrelaksowania się przed przyjściem na świat malucha. I choć Baby Shower nie jest typowo polskim zwyczajem, coraz częściej jest w Polsce organizowany. Zwykle Baby Shower nie jest zachowane w żadnej tematyce, jednak ozdoby wybrane z tej okazji powinny jasno wskazywać na fakt, iż jest to impreza z Maluszkiem w brzuszku. Przyszłe mamy zwykle decydują się na kolor przewodni – niebieski, gdy ma urodzić się syn, różowy, gdy ma urodzić się córka.

Jak wybrać ozdoby?

Na Baby Shower nie może oczywiście zabraknąć balonów. Im ich więcej, tym lepiej. Tradycyjnie mogą pojawić się serpentyny, kolorowe napisy typu „chłopczyk, „dziewczynka”, czy chociażby „witamy na świecie”. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie kolorowych, papierowych talerzyków i sztućców. Dlaczego? Po pierwsze te idealnie współgrają z pozostałymi ozdobami. Z drugiej zaś strony po zakończeniu przyjęcia można je od razu wyrzucić, co znacznie ogranicza prace, które przyszła mama musi wykonać, aby posprzątać mieszkanie. Do papierowych talerzyków możemy dobrać także papierowe kubeczki. Kolorowe serwetki i czapeczki dla gości – tego również nie może zabraknąć na Baby Shower. Wśród dekoracji mogą znaleźć się kolorowe butelki, czy pikiery. Jeżeli przyszła mama nie zdecydowała się wyjaśnić, jakiej płci ma być maluszek, można wybrać ozdoby w kolorach neutralnych, na przykład szarym, żółtym czy też zielonym. Nie należy bać się również tego, że ozdoby sprawia, że całość będzie nieco przesłodzona. Pamiętajmy, że nie jest to typowa impreza dla kobiet, a organizowana w stylu właśnie dziecięcym. Stąd też papierowe sztućce czy kolorowe ozdoby są bardzo miłe widziane. Niektóre mamy decydują się nawet na posiłki, które tradycyjnie serwowane są na kinder party.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here