kapcie

Ze względu na szybki wzrost maluchów i konieczność częstej wymiany obuwia na modele o rozmiar większe, wielu rodziców stara się oszczędzać i zamiast kupować porządne kapcie dziecięce skórzane, często decyduje się na zakup bucików tekstylnych, wykonanych z materiałów syntetycznych. Czy poza kwestiami finansowymi zakup takich butów ma w ogóle sens? Czy nie lepiej nieco dopłacić, ale zakupić dziecku solidne pantofle, które minimalizują efekt nadmiernego pocenia się stóp?

Zalety domowego obuwia skórzanego

Pomimo szybkiego rozwoju technologii materiałowych, to wciąż obuwie wykonane z naturalnych skór zwierzęcych charakteryzuje się największą trwałością, jednocześnie oferując niezwykle wysoki komfort codziennego użytkowania. Kapcie dziecięce skórzane są butami nie tylko trwałymi, które nie przetrą się na czubkach podczas dziecięcych zabaw na podłodze, ale również przyjaznymi dla ich stóp. Ze względu na specyficzne właściwości skór naturalnych użytkowanie dziecięcych kapci skórzanych nie wiąże się z ryzykiem nadmiernego pocenia się stóp, a zatem chroni przed podrażnieniami skóry i nieprzyjemnymi zapachami. To dobry wybór dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla maluchów o skórze wrażliwej, podatnej na podrażnienia, o które nietrudno, gdy stopy są stale wilgotne. Poza kwestią przewiewności i trwałości, obuwie skórzane jest również bardzo estetyczne i łatwe w czyszczeniu.

Jaki model skórzanych pantofli wybrać?

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów skórzanych kapci dziecięcych. Najpopularniejsze z nich to tzw. kapcie góralskie, czyli wykonane ze skór naturalnych pantofle z wysoką cholewą i przyjemnym w dotyku, wełnianym wykończeniem wewnętrznym. Ocieplenie wykonane jest z naturalnej owczej wełny, dzięki czemu oferuje przyjemne ciepło, ale nie przyczynia się do przegrzewania stóp i ich nadmiernego pocenia. Na rynku obuwniczym znajdziemy również tradycyjne kapcie dziecięce skórzane typu laczki. To domowe buty wsuwane, z płaską podeszwą i częściową cholewą osłaniającą jedynie przednią część stopy. Takie pantofle to dobry wybór dla nieco starszych dzieci, którym nie przeszkadza ryzyko zsuwania się kapci ze stóp podczas zabawy.

Jeżeli zależy Ci na komforcie dziecka i jednocześnie szukasz pantofli nie tylko trwałych, ale i estetycznych, zakup kapci skórzanych dziecięcych z pełną cholewą lub wsuwanych laczków będzie znacznie lepszą opcją niż inwestycja w tanie, podatne na przetarcia pantofle tekstylne. Ze względu na dużą różnorodność dostępnego w sprzedaży obuwia skórzanego dla najmłodszych, przy odrobinie wytrwałości z pewnością odnajdziesz kapcie w przystępnej, akceptowalnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here