Jaką sukienkę wybrać na komunię

Komunia jest jednym z najważniejszych dni w życiu religijnym całej rodziny. To wydarzenie, które wprowadza dziecko na nowy etap wiary katolickiej, nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się w tym dniu na świętowanie. Oznacza to jednocześnie, że każdy, kto otrzyma zaproszenie na taką uroczystość, powinien podkreślić jej wagę za pomocą odpowiedniego stroju. Popatrzmy, jakie sukienki będą najlepsze na taką okazję.

Religijna uroczystość, która narzuca dress code

Warto pamiętać o tym, że komunia to przede wszystkim uroczystość religijna. Oznacza to, że wymaga od uczestników – zarówno dzieci, ich rodziców i chrzestnych, jak również gości z dalszej rodziny – aby wyglądali odpowiednio. Ich strój nie może zbyt krzykliwy ani nie powinien łamać norm narzucanych przez kościół.

Uwagę na to powinny w szczególności zwracać kobiety. Religijny dress code zobowiązuje je do zakładania strojów, które nie są zbyt skąpe. Dlatego sukienki na komunie nie powinny być zbyt krótkie ani posiadać obszernego dekoltu lub odsłoniętych pleców. Lepiej będzie zrezygnować też ze zbyt dużej ilości zdobień rzucających się w oczy, takich jak choćby cekiny. Najbardziej strojne suknie lepiej zostawić na wieczorne bale.

Najlepsze fasony na komunię

Zakładając sukienkę na komunię, warto sięgnąć po sprawdzone fasony, które zawsze prezentują się elegancko. Mogą to być między innymi sukienki ołówkowe, które gładko przylegają do ciała i w subtelny sposób podkreślają jego kształty. Świetnie sprawdzą się też proste sukienki w kształcie litery A lub trapezowe. Niektóre panie mogą również sięgnąć po lekko asymetryczne lub mocniej rozkloszowane kroje, o ile wpisują się one w dress code wydarzenia.

Długość sukienki powinna być umiarkowana. Najlepiej jeśli sięga do kolana, trochę przed lub za nie. Dzięki temu ubranie dobrze wpisze się w zasady, rządzące strojami podczas religijnych uroczystości. Lepiej postawić też na sukienki z krótkim lub długim rękawem, niż na takie, które posiadają ramiączka. Mniejsze dekolty oraz golfy będą doskonałym dopełnieniem fasonu idealnego na komunię.

Kolory sukienek na komunię

Komunia to wydarzenie radosne, ale ze względu na jego religijne konotacje kolory kreacji nie powinny być zbyt krzykliwe. Klasyczna kolorystyka obejmująca sukienki w pastelowych barwach na pewno sprawdzi się więc doskonale. Biel, ecru, delikatny błękit i pudrowy róż to jedne z najczęstszych wyborów.

Dla bardziej odważnych pań, które nie boją się zainteresowanych spojrzeń, dobra może być także intensywna czerwień. Stanie się ona świetnym uzupełnieniem najprostszych, ołówkowych sukienek, na przykład kreacji Nanette. To z pewnością ciekawy wybór dla każdego, kto nie przepada za pastelowymi barwami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here