Ręczniki - na co zwrócić uwagę

Aranżując swoją łazienkę trzeba pomyśleć o najdrobniejszych szczegółach – gdzie postawić kosz na śmieci, gdzie ulokować kubek ze szczoteczkami do zębów, gdzie powiesić ręczniki. Nad tym ostatnim szczególnie warto się zastanowić, gdy posiada się małych domowników. Ręczniki dla dzieci powinny mieć swoje miejsce i być dostosowane dla najmłodszych.

Miejsce ręczników w łazience

Ręczniki można powiesić na specjalnych wieszaczkach łazienkowych lub na wieszakach-suszarkach. Niestety dla dzieci są one za wysoko i ciężko jest im z nich korzystać.

Warto dopasować wysokość zawieszenia ręczników do wzrostu malucha. Najlepiej sprawdzi się miejsce niedaleko umywalki – takie, by dziecko od razu po umyciu rączek mogło skorzystać ze swojego ręczniczka.

W łazience jest duża wilgotność, co sprzyja namnażaniu się bakterii. Warto więc zadbać o odpowiednie rozwieszenie ręczników. Wystarczy doszyć do nich drugą pętelkę i zawiesić je na dwóch haczykach. To świetny pomysł na wieszanie także ręczników dla dzieci.

Rozmiar ręcznika

Wybierając ręczniki należy zastanowić się, do czego ma on nam właściwie służyć. Czy chcemy zawiesić go niedaleko umywalki i wycierać w niego umyte ręce czy może potrzebujemy ręcznika kąpielowego, by otulić się nim po prysznicu?

Ręczniki dla dzieci również mają różne zastosowanie. Maluchy potrzebują ręczniczka do wytarcia rączek lub do osuszenia ciała po kąpieli. Ręcznik przydaje się także na wypady na plażę – służy wtedy jako kocyk lub do wytarcia się po zabawie w wodzie.

Dla przedszkolaka idealny będzie ręcznik kąpielowy o wymiarach 70x140cm. Do wytarcia rączek możemy wybrać mały ręczniczek w kształcie kwadratu 30x30cm lub nieco większy w kształcie prostokątna 30x50cm.

Jaki kolor wybrać?

Tak naprawdę mamy zupełną dowolność w wyborze koloru naszych ręczników i tych dla dzieci. Dobrze jest oczywiście dobrać kolor do barw, jakie dominują w łazience, by ręczniki, podobnie jak inne elementy wystroju, dopełniały swym wyglądem całość wnętrza.

W przypadku ręczników dla dzieci możemy trochę zaszaleć i zrezygnować z jednokolorowych materiałów. Dzieciaki z pewnością chętniej będą chciały się wycierać w ręczniczek z postaciami z ich ulubionych bajek. Stylowe, jednobarwne ręczniki niech zostaną do użytku dla dorosłych.

Ręczniki dla dzieci dostępne są w ofercie vegehome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here