Rodzaje skoków spadochronowych

Posiadanie pasji często nadaje sens życiu i zdecydowanie sprawia, że jest ono barwne i urozmaicone. Jednym z hobby, które pozwala na przeżycie niesamowitych emocji są skoki spadochronowe. Dzięki skokom tandemowym niemal każdy może poczuć adrenalinę związaną ze swobodnym przebywaniem w wysoko nad ziemią.

Najłatwiejsze skoki tandemowe

Czym jest skok tandemowy? Jest to skok wykonywane przez dwie osoby – instruktora oraz pasażera. Największą zaletą tego rozwiązania jest dostępność. Niemal każdy może spróbować bezpiecznego skoku w towarzystwie doświadczonego skoczka. Jedyne obostrzenia dotyczą określonego wzrostu oraz wagi. Wykluczeniem mogą być również niektóre choroby, zwłaszcza związane z sercem. Skok tandemowy poprzedzony jest krótkim szkoleniem. Kursant uczy się wszystkich faz lotu oraz poznaje zasady odpowiedniego trzymania rąk i nóg. Podczas skoku za bezpieczeństwo odpowiada instruktor. Doświadczony skoczek kieruje lotem oraz wykonuje lądowanie. Skok tandemowy to wspaniały sposób na spełnienie swoich marzeń o lataniu bez zbędnego strachu i wielotygodniowych przygotowań.

Jak nauczyć się swobodnego spadania?

Kolejnym etapem poznawania tajników skoków ze spadochronem jest nauka AFF. Jest to metoda pozwalająca na jak najdłuższe cieszenie się fazą swobodnego spadania. Zazwyczaj kursanci szkolą się w tunelach aerodynamicznych, gdzie poznają wszelkie zasady balansowania ciałem i spowalniania opadania. Zanim jednak dojedzie do samodzielnego skoku kursant musi posiąść również dużą wiedzę teoretyczną. Pierwsze skoki zawsze odbywają się w towarzystwie instruktorów, którzy czuwają nad odpowiednim przebiegiem wszystkich faz lotu. Zazwyczaj początkujący skoczkowie skaczą z wysokości 4000 metrów i starają się przez około minutę lecieć bez otwierania spadochronu.

Bezpieczne skoki spadochronowe

Skoki są sportem wyczynowy, jednak nie są sportem opatrzonym bardzo dużym ryzykiem wypadków. Sprzęt używany podczas lotów jest zawsze najwyższej jakości i musi posiadać wszelkie wymagane certyfikaty. Skoczek zabezpieczony jest dwoma spadochronami – głównym oraz zapasowym. Posiada także system automatycznego otwierania spadochronu na określonej wysokości. W przypadku utraty przytomności przez skoczka automat umożliwi bezpieczne wylądowanie..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here