Biurowe balustrady z tafli szklanych

Szkło, podobnie jak drewno czy metal to w czasach obecnych najchętniej wykorzystywane materiały do produkcji mebli, schodów, tarasów i wielu innych elementów architektonicznych czy wystroju wnętrza. Materiały te cechuje trwałość, nowoczesny design, elegancja, a także estetyka, tak ważne, zarówno w domach prywatnych, jak i biurach.

Urządzając dom lub biuro, często zastanawiamy się, czy wybrane przez nas materiały będą dobrze komponować się z zamierzoną stylistyką, czy będą odporne na czynniki zewnętrzne oraz, czy podniosą lub zakłócą estetykę wnętrza. Te wszystkie zapytania wiążą się z różnorodnością materiałów, których wybór może niejednemu organizatorowi biura przysporzyć rozterek. W takiej sytuacji warto odwiedzić firmy zajmujące się aranżacją wnętrz i zainspirować się ich pomysłami.

Bezpieczne schody

Schody to jeden z tych elementów konstrukcyjnych, gdzie bezpieczeństwo użytkownika stawiane jest na pierwszym miejscu; stopnie schodów powinny być oznakowane specjalną żółto-czarną taśmą oraz ograniczone balustradą, wykonaną z mocnego, a zarazem eleganckiego materiału. Takim produktem, który łączy ze sobą cechy luksusu i bezpieczeństwa jest szkło hartowane, odporne na wiele czynników zewnętrznych, mechanicznych i łatwe do utrzymania w czystości.

Balustrady

Balustrady szklane biurowe, czy to mocowane jako zabezpieczenie schodów, czy balkonów lub tarasów mogą być wykonane w dowolnym kształcie, barwie, rozmiarze oraz grubości. Dodatkiem do szklanych tafli są metalowe lub drewniane okucia, mocowania wykonane z wysokiej jakości stali oraz poręcze ułatwiające trzymanie się podczas wchodzenia lub schodzenia.Balustrady szklane biurowe mogą być transparentne mleczne lub z efektem „mrożonego szkła” – wybór najbardziej odpowiedniego produktu zależy od ogólnego wystroju biura oraz przeznaczenia szklanych tafli. Szkło półprzejrzyste lub nieprzezroczyste najczęściej stosuje się jako zabezpieczenie tarasów i balkonów, natomiast szkło transparentne lub barwne montowane jest przy schodach jako zabezpieczenie przed wypadnięciem.

Szklane balustrady dekorowane

Panele szklane używane jako balustrady mogą mieć zdobione grafiką – jest to dobry pomysł na umieszczenie logo firmy, które jednocześnie będzie widocznym ostrzeżeniem przed ewentualnym zetknięciem się z mało widoczną szklaną taflą. Zamiast znaku firmowego szklane balustrady biurowe mogą być dowolnie zdobione, co znacząco podniesie estetykę pomieszczenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here