Jak zadbać o zdrowy sen dziecka

Sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Rodzice, chcąc mieć wypoczęte dziecko muszą zadbać o stworzenie prawidłowych warunków swojemu maluchowi. Na co należy zwrócić uwagę wybierając pościel dla dziecka?

Jak wybrać rozmiar?

Pościel dla dzieci powinna rosnąc razem z naszymi pociechami. Wiek oraz wzrost dziecka ma tu największe znaczenie.

Dzieci, które nie skończyły jeszcze 5 lat powinny mieć pościel o rozmiarze 100 x 135 cm. Pościel dla dzieci do 10 roku życia powinna mieć rozmiar 140 x 200 cm. Dla starszych dzieci najlepsza będzie pościel takich rozmiarów, jak dla dorosłych, czyli 160 x 200 cm.

Warto zwrócić uwagę, by wybierając pościel dla dzieci nie kierować się wyłącznie wiekiem malucha. Najważniejszy jest wzrost dziecka, do którego należy dostosować długość kołdry.

Tkanina pościelowa

Tkanina pościelowa, która wybierzemy dla dzieci powinna być przyjemna w dotyku, ale również łatwa do utrzymania w czystości i wytrzymała.

Pościel dla dzieci bawełniana dobrze wchłania pot, dzięki czemu idealnie nadaje się zarówno na ciepłe, jak i chłodne dni. Jest przyjemna i łatwa do utrzymania w czystości, co jest bardzo ważne. Pościel z kory ma karbowaną strukturę i jest przyjemna, ale bardzo często okazuje się mało wytrzymała. Warto wspomnieć, że pościel z kory nie gniecie się, nie trzeba jej prasować, co jest dużym ułatwieniem w dbaniu o jej czystość i estetyczny wygląd. Pościel satynowa jest bardzo elegancka, ale dla dzieci może okazać się zbyt śliska. Jest to pościel, która sprawdzi się jedynie latem.

W bajkowym świecie

Pościel dla dzieci oprócz praktycznych aspektów musi być również kolorowa. Warto zadbać, by nasz maluch uwielbiał swoją pościel.

Wybierając pościel dla dziecka warto skoncentrować się na wzorach, które mogą spodobać się naszemu dziecku. Bajkowe postaci, piękne jednorożce czy śmieszne zwierzaki zawsze sprawdzą się na pościeli dziewczęcej. Dla chłopca, który chce być piłkarzem można wybrać symbol ulubionego klubu futbolowego, rakietę dla kosmonauty czy auto dla kierowcy wyścigowego.

Pościel dla dziecka, która będzie dobrze dobrana do potrzeb malucha zapewni mu zdrowy sen. Ciekawy motyw z ulubionej bajki lub ukochany bohater sprawi, że nasz maluch z przyjemnością będzie kładł się do łóżka.

Pościel dla dzieci znajdziesz w Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here