Jakie zabawy w czasie urodzin dziecka?

Urodziny to dla dziecka wyjątkowy dzień.
Często jest tak, że czeka ono na tą datę przez wiele miesięcy, odliczając kratki w kalendarzu, planując atrakcje i listę gości na urodzinowe przyjęcie.
W tym dniu każde dziecko czuje się wyjątkowe. To przecież data jego przyjścia na świat, moment ukończenia kolejnego roku życia. Dziecko w jakiś wyjątkowy sposób czuje się tego dnia o cały rok starsze.
Uczcić ten wyjątkowy dla dziecka moment można na wiele sposobów. Warto też je zapytać, co chciałoby wtedy robić.
Czy chce zaprosić koleżanki i kolegów do swojego domu i bawić się z nimi w swoim pokoju? Czy woli, żebyśmy zorganizowali przyjęcie w jakimś lokalu lub sali zabaw? A może chce wybrać się z rodzicami i rodzeństwem do kina i tam zaprosić najlepszych przyjaciół? Może się okazać, że dziecko nie chce urodzinowego przyjęcia, bo na przykład woli dostać jakiś bardziej kosztowny prezent, jakąś wymarzoną rzecz, na którą czeka już od długiego czasu? Świetnym prezentem urodzinowym dla dziecka może być też wycieczka, specjalny wyjazd tylko z rodzicami lub jednym z rodziców. Jeśli nie zapytamy, nie będziemy wiedzieli, o czym marzy nasze dziecko.
Kiedy już zapytamy, najczęściej okazuje się, że nasza pociecha jednak, pomiędzy innymi pomysłami, marzy o przyjęciu urodzinowym, na którym pojawią się koleżanki, koledzy, rodzeństwo, a ono będzie najważniejsze z wszystkich.
Takie przyjęcie możemy zorganizować w naszym mieszkaniu, jeśli mamy odpowiednio dużo miejsca, lub możemy zarezerwować termin imprezki w sali zabaw. Takie lokale profesjonalnie przygotowują przyjęcia urodzinowe, często są na nich animatorzy zabaw, opiekunki i różne atrakcje, których nie przeprowadzilibyśmy samodzielnie w domu.
Bez względu na to, gdzie zdecydujemy się zaprosić gości, nie możemy zapomnieć, co jest w czasie takiej imprezki najważniejsze. A jest to oczywiście dobra zabawa. Doskonale, jeśli będziemy mieli kontakt z animatorem, który różne zabawy dla dzieci na urodziny ma w jednym palcu. Dla takiej osoby rozbawianie dzieci i zachęcanie ich do wesołych szaleństw to chleb powszedni dlatego mamy pewność, że poradzi sobie z tym perfekcyjnie.
Możliwości zabaw jest wiele. Na takiej uroczystości mogą być tańce do ulubionych dziecięcych lub młodzieżowych piosenek. Dzieci uwielbiają tańczyć, skakać i ekspresyjnie wyrażać swoje emocje, dlatego taki element zabawy będzie strzałem w dziesiątkę.
Dzieciaki uwielbiają też, kiedy na przyjęciu urodzinowym zorganizujemy im malowanie buziek farbkami do twarzy. Chyba wszystkie maluchy lubią przebieranki i udawania kogoś innego. Na imprezę urodzinową przychodzą koleżanki i koledzy, a wychodzą z niej księżniczki, kotki, motylki, rycerze czy bohaterowie filmowi.
Ciekawym pomysłem, który na pewno zachwyci wszystkie dziewczynki, będzie wplatanie we włosy kolorowych warkoczyków.
Świetną zabawę zapewnią gry ruchowe, które możemy zaproponować dzieciom. Na przykład zabawa w słuchanie muzyki i zatrzymanie się, gdy przestaje ona grać. Ta zabawa podoba się dzieciom, ponieważ stawia przed nimi wyzwanie i powoduje, że chcą wypełnić je bardzo dobrze. Dzieci lubią wyzwania. Podobnie działa zabawa w zabieranie krzesła. Dzieciaki biorą krzesła i siadają na nich, kiedy gra muzyka wstają i tańczą dookoła. Gdy muzyka cichnie, muszą znowu usiąść na krzesło, ale w czasie tańca ktoś zabrał jedno miejsce do siedzenia. Krzeseł teraz jest o jedno mniej niż dzieci. Kto nie znajdzie dla siebie miejsca, odchodzi na bok. Dzieci rywalizują ze sobą i świetnie się przy tym bawią.
Inną zabawą, którą lubią dzieci i która świetnie sprawdzi się na przyjęciu urodzinowym, jest ciepło zimno. Jedna wybrana osoba zamyka oczy i odwraca się, nie patrząc na pomieszczenie. W tym czasie pozostałe dzieciaki chowają jakiś przedmiot. Dziecko musi odnaleźć przedmiot, a grupa podpowiada mu czy jest na dobrym tropie, określając to słowami ciepło, zimno, mróz, gorąco w zależności od sytuacji.
Zabaw, które można zaproponować dzieciom w czasie urodzin, jest bardzo dużo. Wszystkie z tych propozycji na pewno przypadną im do gustu, pod warunkiem, że dzieciaki spotkają się w wesołym gronie swoich przyjaciół i w przyjaznej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here