Prawnik rozwody Gdynia

Wieloletnie procesy rozwodowe powodują wiele stresu wśród osób, które nie wiedzą, jak przyspieszyć tok takiego postępowania. Należy wskazać, iż sędziowie działają bardzo opieszale i dopuszczają zbyt dużą ilość dowodów. Niestety, wskutek takich działań najbardziej cierpią obywatele.

Obecnie jednak istnieje w prawie wiele instytucji, dzięki którym możliwe jest zapobieżenie czynnościom sądu bądź strony przeciwnej, które mają na celu jedynie bezpodstawne przedłużenie postępowania. Wskutek małej świadomości prawnej wśród Polaków niewiele osób jest jednak w stanie korzystać samodzielnie z tych uprawnień. Prawo rodzinne i opiekuńcze to bardzo zawiła materia, dlatego optymalnym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z pomocy prawnika. Warto pamiętać, że jedynie adwokaci i radcy prawny uprawnieni są do reprezentowania osób trzecich w sądzie. Tym samym osoby, które co prawda mają wykształcenie prawnicze, jednak nie ukończyły stosownej aplikacji, nie mogą zostać umocowane do działania w procesie rozwodowym.

Prawnik rozwody Gdynia to profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem, który dopełni wszelkich wymaganych przez prawo czynności procesowych. Przede wszystkim w sytuacji, gdy sprawa nie znajduje się jeszcze na wokandzie, fachowiec z dziedziny prawa opracuje pozew rozwodowy, czyli pismo inicjujące postępowanie w przedmiocie rozwiązania małżeństwa. Dzięki wnikliwej znajomości procedury cywilnej prawnik wykorzysta instrumenty, które umożliwiają błyskawiczne przeprowadzenie postępowania. Przede wszystkim skłoni on strony do zaniechania orzekania o winie.

Na stronie radcaprawny-trojmiasto.pl/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/ znaleźć można praktyczne informacje na temat tego, dlaczego w niektórych sytuacjach obarczanie drugiej strony winą za rozkład pożycia nie jest zawsze korzystne. W przypadku, gdy strony nie dojdą w tej materii do porozumienia, prawnik zadba o to, aby reprezentowana przez niego strona była zadowolona z uzyskanego rozstrzygnięcia. Zasadnicze zdanie w tej materii zależy od sędziego, jednak przekonujący mówca potrafi sformułować przekonujące argumenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here