Refleksologia czyli masaż stóp, który działa cuda

Kiedy myślimy o masażu, oczyma wyobraźni widzimy blask świec, aromatyczny zapach olejków i delikatną muzykę brzmiącą gdzieś w tle. Oczywiście większość zabiegów wprowadza właśnie w taką atmosferę i ma za zadanie w pełni zrelaksować ciało i umysł. A czy znasz refleksologię? Poznaj tajniki tego masażu!

Co to jest refleksologia?

Nazwa brzmi dziwnie, prawda? Skrywa w sobie terapię, która koncentruje się na stopach. Rzadziej, ale również można spotkać masaże dłoni i uszu również skryte w tym rodzaju zabiegu. Wiele salonów SPA ma w swojej ofercie ten rodzaj masażu. Co więcej, coraz częściej można nawet spotkać salony, w których wykonują zabieg wraz z zabiegiem przedłużania rzęs. Dlaczego? Zarówno jeden, jak i drugi zabieg jest czasochłonny, a skoro klientka leży sobie wygodnie na kosmetycznym łóżku, to czemu może nie skorzystać z dwóch zabiegów jednocześnie? To idealna oferta dla wszystkich zabieganych, które chcą wykorzystać ten czas na maksa! Więcej o przedłużaniu rzęs i najpopularniejszych metodach napisano już tutaj http://www.twojafanaberia.pl/z-czego-wykonane-sa-rzesy-wykorzystywane-w-najpopularniejszych-metodach-przedluzania-rzes/, a z dzisiejszego artykułu dowiesz się wszystkiego o refleksologii. To najlepszy sposób na wykorzystanie tego czasu w pełni, a efekty będą zdumiewające!

Dlaczego masaż stóp jest tak interesujący?

Wielu osobom może źle się kojarzyć fakt, że obca osoba będzie masować nam stopy. Tymczasem to właśnie pewne punkty na stopach są połączeniem z innymi częściami ciała. Odpowiednio dobrany nacisk we właściwym obszarze naszych stóp, a dokładniej na podeszwach czy palcach może wywołać efekty odczuwalne w zupełnie innych częściach naszego ciała! Brzmi intrygująco, nieprawdaż? Wprawiony masażysta może zatem za pomocą uciśnięć odpowiednich partii stóp wyleczyć wszystko, co związane jest z innymi częściami ciała. Np. szybko złagodzić ból głowy, poradzić na problem trawienne czy nawet poprawić układ krążenia.

Wiele jest hipotez wyjaśniających zasady działania tej techniki masażu. Jedni sądzą, że wpływa ona na układ nerwowy, inni zaś, że jest wynikiem odpowiedniego wpływu na kanały energetyczne w naszym ciele. To metoda wywodząca się ze starożytnej medycyny, która we współczesnej formie powstała za sprawą amerykańskiej terapeutki Eunice Ingham.

Według zwolenników refleksologii masaż ten działa uspokajająco i skutecznie redukuje stres, a także dodaje energii. Jeśli wykonujemy go regularnie, wspomaga odporność i przywraca równowagę organizmu. Wpływa także korzystnie na krążenie, a to ogranicza dolegliwości związane z bólem głowy czy napięciem przedmiesiączkowym. Wiele osób decyduje się regularnie wykonywać zabieg również z uwagi na ból związany z chorobami przewlekłymi.

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Po pierwsze zabieg ten powinien być poprzedzony odpowiednią konsultacją. Dlatego też należy wybierać doświadczonych masażystów i sprawdzone salony. Takie znajdziesz np. na https://www.moment.pl/masaz/bydgoszcz, gdzie nie tylko poznasz ich cennik, ale także poczytasz opinie dotychczasowych klientów. Pamiętaj również, że refleksologia nie nadaje się u osób, które mają problemy ze stopami czy kostkami. Jeśli jesteś podatna na łaskotki w tych miejscach, zapewne ciężko będzie Ci skupić się na zaletach tego zabiegu. Ale mimo wszystko nie poddawaj się. Choć pierwszy zabieg może bardziej Cię rozweselić, to jednak kolejne z pewnością będzie Ci łatwiej przetrwać bez zbędnego śmiechu. Choć przecież mówi się, że śmiech to zdrowie, więc tak czy inaczej, i tak wyjdzie Ci to na zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here