Sposób na suche i podrażnione oczy

Suche i podrażnione oczy to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Ciężko się temu dziwić, skoro tak wielu ludzi spędza dużo czasu przed ekranem komputera czy w klimatyzowanym pomieszczeniu. Przyczyną podrażnionych oczu bywają także inne czynniki jak wiek, wietrzna i słoneczna pogoda czy przyjmowane lekarstwa. Z dokuczliwymi objawami można sobie jednak poradzić poprzez zastosowanie kropli do oczu.

Zalety kropli do oczu

Krople do oczu to najprostszy sposób na to, aby przynieść ulgę podrażnionym oczom oraz je nawilżyć. Są łatwe do stosowania i szybko przynoszą efekt, trzeba jednak bezwzględnie dbać o higienę w trakcie ich aplikacji. Nie należą także do drogich preparatów. Na rynku istnieje wiele kropli do oczu. Warto więc spędzić trochę czasu na wybór tych odpowiednich. W końcu suche i podrażnione oczy mogą wynikać z wielu przyczyn. Różny jest także stopień intensywności objawów. Jak znaleźć idealny dla siebie preparat?

Krople do oczu blink

Krople do oczu blink to propozycja od renomowanej i cieszącej się zaufaniem firmy Acuvue. Opracowała ona preparaty pod marką blink, które można dobrać pod kątem uporczywości objawów suchego oka. Krople zawierają różne stężenie hialuronianu sodu – naturalnie występującej w oku substancji, która łagodzi podrażnienia. Blink contact są dedykowane osobom, które noszą soczewki kontaktowe. Pomagają one się uporać z łagodnymi symptomami suchego oka. Przy bardziej nasilonych objawach warto sięgnąć po blink intensive. Świetnie sprawdzą się one w przypadku osób, które dużo czasu spędzają przed ekranem komputera. Blink intensive – minimsy są dostępne w jednorazowych fiolkach, dzięki czemu łatwo z nich korzystać w podróży. Nie tylko łagodzą one uczucie pieczenia i swędzenia, ale też zmywają z powierzchni oka kurz i zanieczyszczenia. Dla osób, które borykają się z wyjątkowo silnymi objawami suchego oka powstały krople blink intensive PLUS. Preparat zawiera najwyższe stężenie hialorunianu sodu. Z kolei krople dzięki żelowej konsystencji i wyższej lepkości dłużej utrzymują się na oku i wydłużają uczucie ulgi.

Oczy to czuły i podatny na podrażnienia narząd. Nieprzyjemne objawy jak pieczenie, swędzenie czy zaczerwienie to znak, że potrzebują one odpoczynku i nawilżenia. Najprostszym sposobem na to, aby załagodzić występujące symptomy, jest skorzystanie z kropli do oczu. Przynoszą one natychmiastową ulgę i pozwalają wrócić do bieżących obowiązków. Producenci oferują najróżniejsze krople do oczu. Wśród nich warto zwrócić uwagę na serię blink, która pozwala na dostosowanie preparatu do swojego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here