Filmy dla dzieci i młodzieży - co polecamy?

Obcowanie z kulturą, to bardzo ważny aspekt, jeśli chodzi o prawidłowy rozwój naszych dzieci. Musimy jednak wiedzieć, na co koniecznie zwrócić uwagę, jeśli chcemy w odpowiedni sposób wybrać filmy dla dzieci i młodzieży, które pozwolimy oglądać naszym pociechom. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie proste zajęcie. Bardzo istotnym czynnikiem jest w tym przypadku tematyka, jak również przesłanie, które takie teksty kultury ze sobą niosą. Co zatem warto polecić do obejrzenia dzieciom i młodzieży, aby taki film nie tylko dostarczał im rozrywki, ale też niósł za sobą wartość edukacyjną? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań, związanych z wyborem najlepszego filmu dla dzieci i młodzieży, znajdziecie państwo w naszym artykule.

„Był sobie pies” – doskonały film familijny!

Filmy dla dzieci i młodzieży, przede wszystkim powinny nieść ze sobą wartość edukacyjną. Dlatego też, w zestawieniu pozycji, które rekomendujemy jako te, które warto obejrzeć, pojawiła się adaptacja powieści „Był sobie pies”. To film, który nie tylko bawi i wzrusza, ale też pokazuje ogromną siłę przyjaźni człowieka z psem. Co więcej, losy głównego bohatera, który opiekuje się od najmłodszych lat swoim czworonogiem, pokazują, jak uczy się on odpowiedzialności za zwierzę. Film uczy, że zwierzę nie jest zabawką i nie powinno być tak traktowane. Siła przyjaźni głównego bohatera z jego psem, to także przykład na to, jak powinno się traktować zwierzęta.

„Szajbus i pingwiny” – edukacyjny i bardzo zabawny film

Kolejną propozycją, która przypadnie do gustu zarówno młodszym widzom jak i tym starszym, jest film pt. Szajbus i pingwiny. Opowiada on o przygodach niesfornego psa, który ma nauczyć się tego, jak pilnować pingwinów w rezerwacie przyrody. Omawianemu w filmie gatunkowi pingwinów, zagrażają bowiem lisy. Film ma za zadanie uświadomić widzów (zarówno młodszych jak i starszych), jaka powinna być rola rezerwatu przyrody oraz w jaki sposób jesteśmy w stanie zadbać o ginące gatunki. Oprócz tego, pokazuje on tez to, jak wiele jesteśmy w stanie nauczyć się od zwierząt. „Szajbus i pingwiny”, to nie tylko mądra i wzruszająca historia, ale też film, który nie jest pozbawiony elementów komediowych. Zarówno najmłodsi widzowie, jak i ci starsi, będą się na nim świetnie bawić.

„Król lew”, czyli klasyka klasyki

Oczywiście, jeśli chcemy wybrać dobry film dla młodzieży, nie powinno zabraknąć tutaj filmu, a w zasadzie animacji, którą każdy z nas dobrze zna. Mowa oczywiście o animacji „Król Lew”. To mądra bajka, która pokazuje, że dobro zawsze zwycięży, ale też to, że na sukces, trzeba zapracować. Bajka uczy tego, w jaki sposób działa siła przyjaźni, pokazuje, że razem można zdziałać naprawdę dużo, jeśli tylko wiemy, w jaki sposób ze sobą współpracować. „Król Lew” to ponadczasowa animacja, którą z największą przyjemnością obejrzą zarówno starsi widzowie, jak i młodsi. Dla tych pierwszych, będzie to wspaniała podróż okraszona ogromną nostalgią. Dla młodszych widzów, to okazja do poznania klasyki animacji Disneya, którą w obecnych czasach po prostu wypada znać.

Sami zatem widzicie, że propozycji, jeśli chodzi o najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży jest bardzo dużo. To, na którą z nich ostatecznie się zdecydujemy, będzie zależało w dużej mierze od tego, na jaki rodzaj filmu mamy obecnie ochotę. Prawdą jest jednak to, że większość dobrych filmów dla dzieci i młodzieży to filmy, których jednymi z głównych bohaterów są zwierzęta. Na ich przykładzie najlepiej bowiem można pokazać to, w jaki sposób powinno się postępować – nie tylko ze zwierzętami. Uczą one odpowiedzialności, lojalności, jak również tego, że przyjaźń pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, to najlepsze, co może nam się przydarzyć. Z reguły filmy te są też bardzo ciepłymi historiami, które nierzadko są zabawne. Jeśli zatem szukamy odpowiedniego filmu, który będzie idealny zarówno dla starszego dziecka, jak również dla dziecka młodszego, propozycji jest tutaj naprawdę dużo. Warto jest poświęcić czas, aby wybrać spośród nich coś naprawdę ciekawego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here