Encyklopedia dla dzieci

Książki bardzo wspomagają rozwój dziecka. Rozwijają ich wyobraźnię, uczą radzenia sobie w wielu trudnych sytuacjach, pomagają im samodzielnie rozwiązywać swoje małe problemy a także pomagają dzieciom oswoić się ze zmianami zachodzącymi w ich życiu, na przykład w związku z rozpoczęciem nauki w szkole czy też powodu utraty ukochanego zwierzątka.
Już kilkumiesięczne dziecko wśród zabawek powinno mieć również mięciutkie książeczki. Takie książeczki najczęściej posiadają szeleszczące i błyszczące elementy, piszczące gumowe przyciski, a także elementy, które maluch może bezpiecznie gryźć. Niemowlę książeczki z chęcią zabierze do wanny, dlatego powinny one być wykonane z wodoodpornych materiałów. Książeczki powinny być miękkie, aby dziecko nie zrobiło sobie nimi krzywdy poprzez uderzenie.
Przed oddaniem książeczki w ręce malucha należy przetrzeć ją odpowiednim płynem do dezynfekcji zabawek, który jest bezpieczny dla małych dzieci.
Rocznemu dziecku warto kupić książeczkę zawierającą krótkie opowiadanie. Najlepsze są tekturowe książeczki, niewielkich rozmiarów, które dziecko bez problemu utrzyma w rączkach. Świetne są modele z przyciskami, gdzie po naciśnięciu przyjemny głos opowiada bajeczkę lub śpiewa piosenki. Najczęściej książki przedstawiają kolory, kształty, zwierzęta wiejskie, zwierzęta wodne oraz zawody. Krótkie rymowanki pomagają przyswoić dziecku tekst. Regularne czytanie maluchowi krótkich opowiadań spowoduje, że dziecko szybciej zacznie mówić i jego słownictwo będzie bogatsze. Świetnie sprawdzają się książeczki, które na stronach zawierają także proste do ułożenia puzzle. Układanie puzzli także ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka, uczy go cierpliwości, wyobraźni oraz kreatywności.
Dla kilkuletniego dziecka najlepszym wyborem są książki, które zawierają krótki tekst oraz przyjemne, bardzo kolorowe ilustracje. Maluch oswoi się z literami, co znacznie ułatwi mu późniejszą naukę w szkole. Książeczki bardzo wzbogacają wiedzę dziecka, dzięki czemu łatwiej przyswaja ono w szkole wiedzę w czasie lekcji. Świetnym wyborem jest encyklopedia dla dzieci. Encyklopedie dla dzieci są zazwyczaj pięknie ilustrowane i pisane w prosty sposób, łatwy do zrozumienia nawet przez kilkuletnie dziecko. Encyklopedia pozwoli poznać dziecku otaczający go świat. Przedstawia ona między innymi zwierzęta żyjące w wodzie, zwierzęta żyjące w ciepłych krajach, planety, rośliny i ptaki. Encyklopedię warto dopasować do zainteresowań dziecka. Maluch, który fascynuje się zwierzętami z pewnością będzie szczęśliwy gdy otrzyma encyklopedię zwierząt, z kolei dziecko, które uwielbia kosmos ucieszy się z encyklopedii przedstawiającej planety i różne ciekawostki o kosmosie. Pewne jest, iż do ciekawej encyklopedii kilkulatek będzie chętnie wracał i często ją przeglądał.
W przypadku kilkuletnich dzieci warto kupować opowiadania z tej samej serii, gdyż dzięki temu dziecko w swojej biblioteczce posiada całą serię książeczek i z radością do nich wraca co pewien czas. Doskonale, gdy maluch ma w swoim pokoju specjalną półeczkę na książeczki, gdzie może je samodzielnie uporządkować.
Warto czytać dziecku bajki i opowiadania już od pierwszych dni życia dziecka. Dzięki temu maleństwo lepiej się rozwija, jest spokojniejsze, gdy słyszy głos mamy oraz łatwiej zasypia.
Nawyk codziennego czytania przed snem pozwoli zbudować więź między dzieckiem a jego rodzicami, dlatego warto czytać maluchowi chociaż krótkie opowiadania.
Udowodnione jest, że dziecko w łonie mamy rozpoznaje głos bliskich mu osób. Tata, który chce nawiązać silną więź z dzieckiem w czasie gdy jest ono jeszcze w brzuchu mamy powinien czytać na głos opowiadania, śpiewać i mówić do maleństwa.
Książki i encyklopedie dla dzieci dostępne są w wielu księgarniach, supermarketach, księgarniach internetowych, sklepach z akcesoriami i zabawkami, a także w wielu dyskontach. Ceny mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od wielkości książki, wydawnictwa czy też rodzaju okładki. Książka to doskonały pomysł na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here