Klasyczna łazienka w bieli wcale nie musi być nudna

0
444

Czy wiesz, że większość łazienek, jakie funkcjonują w polskich domach, urządzanych jest w kolorze białym? Biel optycznie powiększa niewielką przecież przestrzeń, do tego jest uniwersalna i zawsze modna. Nadaje też tonu ładu i porządku, a nawet tak pożądanej w łazienkowej przestrzeni sterylności. Jak ożywić białą, standardową łazienkę, aby nie wkradła się do niej aranżacyjna nuda? Łazienka jak najbardziej również może być estetyczna i designerska. Poznaj nasze pomysły na poprawę atrakcyjności łazienki skąpanej w kolorze białym. 

Dekoracyjne akcesoria łazienkowe 

Jeśli Ty również stawiasz na klasyczną, białą łazienkę, możesz zmieniać jej wygląd dowolnie, nawet wraz ze zmieniającymi się sezonowo trendami. Co więcej, nie wydasz na to kroci ani nie będzie potrzeby realizacji gruntownego remontu tego pomieszczenia. Wystarczy, że zainwestujesz w designerskie akcesoria łazienkowe. Często wystarczy, aby te były w jednym, wyróżniającym się kolorze albo wykonane z materiału o ciekawej strukturze. Świetnie sprawdzają się akcesoria drewniane, na przykład bambusowe, które wprowadzają klimat rodem z profesjonalnego SPA. 

Klasyczne akcesoria łazienkowe to dywaniki, organizery na kosmetyki, kosz na pranie, dozownik na mydło czy kubek na szczoteczki do zębów. Wybieraj je wedle własnego gustu i preferencji. 

Ciekawym akcesorium łazienkowym, który przede wszystkim pełni funkcję dekoracyjną, jest żywa roślinność. Biel z zielenią komponuje się naprawdę idealnie, do tego wprowadza nutę naturalności, klimatu SPA i ekologii. Bez problemu udaje się wybrać rośliny doniczkowe, które poradzą sobie w trudnych warunkach w łazience, nawet jeśli nie ma w niej okna i nie dociera tam naturalne światło. 

Akcent ozdobny na płytkach łazienkowych 

Biała łazienka może naprawdę zaskakiwać swoim nietuzinkowym wyglądem. Kafelki do łazienki wcale nie muszą być gładkie i w kształcie standardowego kwadratu. Z powodzeniem możesz wybrać te imitujące naturalną, białą cegiełkę, płytki o formie heksagonu, rybiej łuski czy z dekorem 3D. Co więcej, możesz postawić na białe płytki matowe lub lakierowane, o chropowatej strukturze albo z mieniącymi się drobinkami. Tyle wystarczy, aby wzbogacić łazienkę o wyjątkowy akcent dekoracyjny przy zachowaniu stonowanej, klasycznej i zawsze modnej bieli. 

Elementy, które zawsze wzbogacają aranżację łazienki 

Pamiętaj, że biel pasuje do wszystkiego, dlatego możesz łączyć białe elementy wykończenia łazienki z innymi materiałami. Dzisiaj hitem jest wykorzystanie naturalnego drewna w przestrzeni łazienkowej. Możesz zastosować też surowy beton albo starą cegłę. Białą łazienkę ożywią też eleganckie motywy lustrzane, pięknie komponuje się również naturalny kamień, na przykład granit bądź marmur. Zwróć uwagę, że biel ma być bazą, podstawą łazienki, ale zawsze możesz urozmaicić ją choćby niewielkimi akcentami, dzięki którym to wnętrze wciąż będzie uporządkowane i w pełni funkcjonalne, ale jednocześnie zachwyci swoją wyjątkową, nietuzinkową, często zaskakującą aranżacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here