Rękawiczki medyczne

Rękawiczki medyczne stosowane są w przychodniach i szpitalach, ale także w laboratoriach, w gabinetach kosmetycznych czy w salonach tatuażu. Ich zadaniem jest ochrona przed niebezpiecznymi patogenami. Powinny być szczelne, wytrzymałe, ale i komfortowe dla osoby, która z nich korzysta. Gdzie szukać dobrej jakości rękawiczek jednorazowych?

Dlaczego rękawiczki ochronne to konieczność?

Ochronne rękawiczki jednorazowe są obowiązkowe wszędzie tam, gdzie dochodzi do bliskiego kontaktu, pojawia się krew, ślina i inne wydzieliny. Te mogą bowiem zawierać groźne dla zdrowia patogeny. Rękawiczki stanowią dla nich szczelną barierę, dzięki czemu nie dochodzi do zakażenia. Chronią zarówno lekarza, jak i pacjenta.

To podstawowe, proste, ale jednocześnie bardzo skuteczne narzędzie ochronne. Dodatkowo jednorazowe rękawiczki chronią także przed kontaktem z substancjami chemicznymi, na przykład lekami, kosmetykami czy tuszem używanym do tatuowania.

Jakie rękawiczki medyczne będą najlepszym wyborem?

Jednorazowe rękawiczki stosowane w szpitalach, laboratoriach czy gabinetach kosmetycznych muszą spełniać określone wymagania. To przede wszystkim szczelność i wysoka wytrzymałość.

Najpopularniejsze w środowisku medycznym są rękawiczki lateksowe. Te są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie mocne i szczelne. Niestety, część osób nie może z nich korzystać ze względu na nie tak rzadką alergię na lateks. Wtedy warto sięgnąć po rękawiczki medyczne winylowe – nadające się zwłaszcza do kontaktu z substancjami tłustymi – lub rękawiczki nitrylowe: droższe, ale nie uczulające i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie szukać dobrej jakości rękawiczek medycznych?

Wybierając rękawiczki jednorazowe medyczne, trzeba zwrócić uwagę także na rozmiar. Nie bez powodu dostępne są rękawiczki różnej wielkości. Dobrze dobrane rękawiczki powinny przylegać, ale nie mogą uciskać. Należy unikać też nadmiernego luzu, bo rękawiczki mogą się zsunąć i będą niewygodne.

Na poszukiwania wygodnych, wytrzymałych i szczelnych rękawiczek medycznych, najlepiej wybrać się do sklepu medycznego. Ci, którzy znają rozmiar swojej dłoni, mogą skorzystać także z oferty sklepów medycznych online. Zakupy w takim miejscu to gwarancja, że rękawiczki jednorazowe spełniają wszystkie normy i są dopuszczone na użytek medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here