Oryginalne łóżko dla chłopca

Stworzenie pokoju dla chłopca to nie lada wyzwanie. Często zastanawiamy się, jakie meble kupić? Jednak pamiętajmy, że są dwa najważniejsze miejsca w pokoju dziecka. Miejsce do spania i miejsce do nauki. O ile zagwarantowanie dziecku biurka i kilku szafek nie jest trudne, to już wybranie ciekawego łóżka, może być już troszkę cięższe. Zastanówmy się jednak, czy w pokoju chłopca musi znaleźć się typowe wyposażenie? Istnieje wiele możliwości. Nie zawsze warto uciekać się ku najbardziej oczywistym rozwiązaniom. Warto zainwestować trochę swojego czasu i stworzyć coś unikatowego.
Łóżko dla chłopca to swoiste wyzwanie dla wielu rodziców. W końcu w sklepach nie mamy ogromnego wyboru. Czasami można znaleźć ciekawe pozycje w „gotowcach”, warto jednak mimo wszystko rozważyć wszystkie opcje.
Przeszukując pozycje w sklepach natykamy się na wiele rodzajów łóżek. Poczynając od piętrowych, kończąc na jednopiętrowych. Możemy znaleźć różne wzory oklein oraz różne kształty i wielkości. Warto przeanalizować także nasze finanse. Trzeba rozważyć, ile możemy wydać na łóżko i oczywiście, ile chcemy przeznaczyć na nie miejsca. Wybierając krótsze łóżka, miejmy na uwadze, że gdy dziecko urośnie, będzie trzeba także zmienić ten mebel, a to są kolejne koszta. Oczywiście istnieją tzw. „łóżka rosnące z dzieckiem”, aczkolwiek to też nie jest rozwiązanie wieczne.
Wybierając łóżko jednopiętrowe warto pomyśleć o przestrzeni pod nim. Wysuwane szuflady są dobrym miejscem na przechowywanie zabawek, pościeli czy ubrań. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić wiele miejsca i uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
Łóżko na antresoli także pozwoli nam na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. To rozwiązanie jest dobre, zwłaszcza, gdy pokój nie jest zbyt duży. Pod spodem możemy umieścić biurko lub szafki. Warto jednak pomyśleć także o innych aspektach podczas urządzania pokoju dla chłopca.
Możemy sprawić, aby miejsce do spania było ciekawe, a nie tylko funkcjonalne. Być może uda nam się stworzyć także miejsce do zabaw. W prosty sposób możemy stworzyć wyścigówkę czy namiot, a pod łóżkiem na antresoli możemy stworzyć prawdziwą ,,męską jaskinię”.
Kupując najtańsze łóżko ze sklepu, dodając trochę naszego czasu i pracy możemy stworzyć piękną, pędzącą wyścigówkę. Wystarczy kupić kawałek sklejki i wyciąć wzór. Pomalować na ciekawe kolory. Efekt gwarantowany. Możesz oczywiście stworzyć inne wzory. Może inny samochód, ciężarówkę czy wóz strażacki? A może stworzysz zamek ze smokami. Masz nieograniczone możliwości. Wystarczy wykorzystać swoją kreatywność i połączyć ją z nawet minimalnymi umiejętnościami technicznymi. Oczywiście musisz poświęcić na to trochę czasu, może nawet trochę więcej niż trochę, ale czy nie warto spróbować dla uśmiechu swojego dziecka? Możesz oczywiście kupić gotowe łóżko w kształcie samochodu. Ale nasze ręce mogą tanim kosztem wyprodukować nawet lepsze dzieła.
Jeżeli wybierzesz łóżko na antresoli pod spodem możesz zamontować kryjówkę dla swojego syna. Za pomocą sklejki lub innego materiału możesz stworzyć ścianki, a co w środku? Jest wiele możliwości. Nie musisz wydawać fortuny, aby zagwarantować dziecku świetnego miejsca do zabaw. Możesz zamontować różne światełka. Najlepiej kolorowe. Jeżeli martwisz się o rachunki za prąd, warto zainwestować w lampki LED. Jest to oświetlenie, które zużywa bardzo mało energii. Do środka wrzuć duże poduszki lub pufy, zabawki, a na ścianach zawieś coś ciekawego, naklej lub namaluj i prawdziwa „męska jaskinia” dla chłopca będzie gotowa. Pamiętaj jednak, żeby zapewnić dostęp powietrza do środka. Twoje dziecko na pewno będzie zadowolone. Uważaj, bo ciężko będzie wyciągnąć chłopca z tego swoistego pokoiku.
Pamiętaj, że ograniczenia są tylko w Twojej głowie. Warto kombinować i szukać inspiracji wszędzie dookoła. Pomyśl, co Twój syn lubi najbardziej i zastanów się, jak to powiązać z wystrojem pokoju. Ciekawe łóżko dla chłopca jest proste do stworzenia. Dodatkowo możesz dokonywać różnych zmian. Nie bój się, tylko działaj. Twój syn na pewno z chęcią pochwali się swoim łóżkiem z kolegami, a wtedy nic, tylko być dumnym ze swojego pomysłu. Warto również dodać, że ogromną rolę odgrywa także dobrze dobrany materac, tak aby dbać o kręgosłup syna, a nie tylko o wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here