Szeroki wybór mebli do każdego salonu fryzjerskiego

Zaopatrzenie salonu fryzjerskiego jest bardzo istotne i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania biznesu. Dobór odpowiednich mebli, akcesoriów i artykułów higienicznych z pewnością przeniesie się na komfortową i bezpieczną pracę. Poszczególne elementy do salonu fryzjerskiego obejmują m.in. fotele fryzjerskie, lustra i szafki.

Podstawowe meble do salonu

Organizując aranżację salonu fryzjerskiego, musimy początkowo określić budżet oraz zaplanować rozmieszczenie każdego mebla. Dobór takich elementów może być czasem trudny ze względu na szeroką gamę, którą znajdziemy na rynku. W przypadku foteli fryzjerskich mamy ich spory wybór: klasyczny fotel fryzjerski, z dodatkowym zagłówkiem, z podnóżkiem, bądź od razu z myjką (może być nawet z masażem). Bez względu na to, jaki wybierzemy, musimy pamiętać o tym, żeby fotel fryzjerski miał regulowaną wysokość, stabilną podstawę i wygodne obicie. Szafki pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria na bieżąco używane przez fryzjera podczas pracy, a nóżki na kółkach umożliwią łatwe przemieszczanie ich w dowolne miejsce. Podstawową sprawą jest recepcja, a co za tym idzie, witryna i ekspozytor. Dobór recepcji uzależniamy od wielkości salonu i ogólnego wystroju salonu. Dla klientów oczekujących na usługę warto postawić wygodną kanapę i niską ławę w poczekalni, a dla pracowników zorganizować zaplecze z niezbędnymi elementami sanitarnymi.

Artykuły uzupełniające i ułatwiające pracę

Aby poprawić wystrój naszego salonu, warto zadbać o dekoracje i dodatki. Jednak należy zachować umiar w doborze dekoracji, ponieważ zbyt duża ich ilość może przytłoczyć wizerunek salonu i zbierać zbędny kurz. Dobrym rozwiązaniem są oczywiście lustra – każde powinno być naprzeciwko fotela fryzjerskiego, ale i również w innych częściach sali – powiększy to optycznie salon i nada mu głębi. Odpowiednie oświetlenie ożywi pomieszczenie i znacząco ułatwi pracę, a plakaty z wizerunkiem modnych fryzur na ścianach dodadzą szyku całemu miejscu. W salonie warto zadbać o konkretnie wydzieloną przestrzeń do przechowywania farb, szamponów, odżywek i innych środków kosmetycznych. W tym celu poleca się solidne regały z łatwym dostępem do każdego artykułu, które pomieszczą wszystkie kosmetyki.

Fotele fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here