Akwarium

Pomimo że akwarium kojarzy się nam przede wszystkim z kolorowymi rybkami, nie zawsze muszą się znajdować w nim właśnie te zwierzęta. Dobór mieszkańców akwarium jednocześnie determinuje, jakie parametry powinien mieć sam zbiornik. Zobaczmy zatem, po jaki warto sięgnąć.

Akwarium z rybkami słodkowodnymi

Najbardziej popularnym wyborem jest akwarium dla rybek słodkowodnych, które odznacza się według wielu hodowców prostotą hodowli. Zachwyca także możliwościami aranżacyjnymi, ponieważ pozwala na umieszczenie w środku wielu ciekawych dodatków i roślin, zarówno żywych, jak i sztucznych. Nie bez znaczenia jest także fakt, że słodkowodne rybki to cały szereg ciekawych gatunków, spośród których możemy wybierać.

Jakie akwarium dla nich wybrać? To oczywiście zależy od wielu czynników, w tym od tego, jaki gatunek lub gatunki chcemy hodować, ile rybek będziemy mieć w akwarium i jakiej będą wielkości. Najbardziej ogólnie można jednak powiedzieć, że im większe akwarium tym po prostu lepiej. Ryby będą miały w nim więcej przestrzeni do życia, a duża ilość wody sprawi, że nie będzie brudziło się aż tak szybko, jak mniejsze zbiorniki.

Oczywiście wciąż jeszcze niektórych hodowcy decydują się na zakup samotnego bojownik, ale należy tutaj pamiętać, że nawet on potrzebuje zbiornika odpowiedniej wielkości, najlepiej o prostokątnym kształcie. Najlepiej sięgnąć w tym przypadku po klasyczne, 20-litrowe akwarium, które nie zajmie wiele miejsca, a pozwoli już na umieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów.

Akwarium dla krewetki lub roślin

Krewetki mają nieco mniejsze wymagania niż rybki, dlatego często ich akwaria nie muszą być aż tak bardzo rozbudowane pod względem wielkości. Dla krewetek może wystarczyć nawet 10-litrowy zbiorniczek, który z łatwością umieścisz na domowej półce.

Ciekawym przykładem może być Shrimp Set Day&Night, który jest w pełni przystosowany do hodowania krewetki. Jest wyposażony w lampkę, zapewniającą oświetlenie o trzech ciekawych trybach: nocnym, dziennym i zachodu słońca. W zestawie znajdują się też grzałka i filtr, które sprawiają, że warunki panujące w zbiorniku są idealne dla krewetki. Zestaw ten na uwagę zasługuje sobie również ze względu na to, jak minimalistycznie i elegancko się prezentuje.

Akwarium dla krewetek może być także idealne dla roślin lub bardzo małych rybek, których nie ma zbyt wielu. Co więcej, oprócz zaprezentowanego zestawu, istnieje także wiele innych, które prezentują się w niekonwencjonalny sposób, jak na przykład akwaria o kształcie sześcianu czy nietypowe Optibent Set.

Akwarium dla koralowców

Kolejnym ciekawym pomysłem na aranżację może być akwarium dla koralowców, które są często wymarzonymi zwierzętami akwarystów. Zbudowane dzięki nim akwarium morskie odznacza się wyjątkowym pięknem, które jest jeszcze podkreślone przez specjalne lampy, stosowane w takich zestawach.

Przykładem może być Nanoreef Duo, w którym oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę: zapewnia barwę naturalną, białą, doskonale wpływającą na wzrost koralowców, a także cieplejszą, która podkreśla ich wybarwienie. Jednocześnie zestaw ten ma umiarkowane rozmiary i sprawdza się w początkowych hodowlach morskich.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/bycmama.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here