zabawki

Zabawki sprawiają, że okres dzieciństwa jest wolny od trosk i wygląda bardziej kolorowo. Współczesne dzieci posiadają znacznie więcej zabawek niż ich rodzice oraz dziadkowie. Nic dziwnego, żyjemy w innych czasach. Na więcej nas stać i mamy dostęp do większej ilości produktów. Jednak w momencie, gdy nadchodzą urodziny lub dzień dziecka, nierzadko mamy problem z wyborem prezentu. W poniższym artykule skupimy się na zabawkach, które spodobają się dziecku niezależnie od jego płci. Dzięki temu, zarówno brat, jak i siostra będą chętnie po nie sięgały.

Trampolina do ogrodu

Dzieci odczuwają naturalną potrzebę ciągłego bycia w ruchu. Swoją energią mogłyby obdzielić kilku dorosłych. Dlatego warto sprawić im prezent, który pozwala się wyszaleć w bezpiecznych warunkach. Ilu rodziców pozyskało siwe włosy dzięki patrzeniu jak maluch skacze po kanapie. Potrzebę skakania i odbijania się można zaspokoić poprzez zakup trampoliny.

W sprzedaży dostępne są różne warianty takich produktów. Różnią się one przede wszystkim wielkością. W opcji są trampoliny dedykowane dla jednego, jak i kilku dzieci, jak również skocznie, na których mogą skakać dorośli. Szeroki wybór trampolin oferuje sklep z zabawkami dla dzieci Lotrzyk.pl. Przed zakupem skoczni warto dokładnie przeczytać opis dotyczący jej udźwigu oraz dodatkowego wyposażenia (np. drabinki, pokrowca, schowka na buty).

Zabawki zdalnie sterowane

Ciekawym prezentem może być także zabawka zdalnie sterowana. Przy czym w opcji są nie tylko pojazdy, ale także drony, helikoptery i koparki. Na pierwszy rzut oka produkty te mogą się kojarzyć głównie z zainteresowaniami chłopców, jednak wiele dziewczynek będzie z takiego prezentu równie wielce zadowolona.

Zdalnie sterowane samochody dostępne są w licznych wersjach, w tym: zdalnie sterowane samochody terenowe, zdalnie sterowane ciężarówki, zdalnie sterowane samochody wyścigowe, zdalnie sterowane maszyny budowlane.

Puzzle i gry edukacyjne

Wśród zabawek, które nadają się do zakupu niezależnie od płci dziecka, znajdują się także puzzle oraz gry edukacyjne. Jeśli chodzi o układanki, to stanowią one niezwykle cenny bodziec do rozwoju wyobraźni dziecka, korzystnie wpływają na naukę cierpliwości i realizacji zamierzonych celów. Puzzle dostępne są w licznych wariantach, w tym: puzzle tradycyjne, piankowe, puzzle 3D, układanki obrazkowe, mozaiki. Istotne jest, aby dopasować rodzaj puzzli i ilość elementów do wieku dziecka. Układanki powinny powodować intensywne myślenie, ale jednocześnie muszą być możliwe do ułożenia przez malucha.

Dopasowanie zabawki do wieku dziecka ma również znaczenie w przypadku gier edukacyjnych. Dzięki takim zabawkom zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mają możliwość poszerzenia swoich umiejętności o naukę liczenia, naukę kolorów, naukę kształtów, rozwój spostrzegawczości, współzawodnictwa i  strategicznego myślenia.

Klocki

W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć klocków. Obecnie w sprzedaży znaleźć można niezliczone warianty takich zabawek, w tym klocki drewniane, klocki magnetyczne, klocki typu Lego, klocki konstrukcyjne.

Na uwagę zasługują zarówno klocki, z którym można zbudować konkretne, przewidziane przez producenta dzieło (np. samochód, domek, stajnie dla koników), jak również klocki, które pozwalają na stworzenie indywidualnych konstrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here