Lanolina – jakie odmiany stosuje się w przemyśle

Przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny potrzebuje surowców wysokiej jakości. Dzięki temu ich produkty są skuteczne i bezpieczne dla człowieka. Gama stosowanych substancji jest ogromna. Wśród nich znajdziemy też lanolinę. Jaką rolę pełni?

Lanolina – czym tak właściwie jest?

Stosowanie surowców pochodzenia naturalnego w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym pozwala zadbać o odpowiednią jakość produkowanych preparatów. Często stosowanym składnikiem jest też lanolina. To tłuszczopot pobierany od zwierząt, które posiadają wełnę. Łatwo więc się domyślić, że najczęściej mamy do czynienia z lanoliną owczą. Tłuszczopot jest wydzielany przez gruczoły łojowe tych zwierząt w sytuacjach ekspozycji na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Lanolina jest więc swego rodzaju zabezpieczeniem przed siarczystym mrozem i upałem. Zanim surowiec ten trafi do hali przemysłowej musi zostać poddany obróbce. W tym celu oczyszcza się ją i odwadnia. Do pewnych celów pozostawia się jednak w niej część wody, by mogła spełnić swoją rolę. Dotyczy to surowca przeznaczonego do produkcji smarów i olejów. Stosuje się tam uwodnioną lanolinę zawierającą około 28% wody. Czysta lanolina natomiast jest cennym składnikiem wielu kosmetyków, w tym maści.

Lanolina – która wersja jest najlepsza?

Jakość tego surowca jest w tych branżach niezwykle ważna. Dlatego firmy zwracają uwagę na dostarczane wraz z lanoliną certyfikaty. Potwierdzają one jakość surowca, dzięki czemu mogą zostać wykorzystane dokładnie w tym celu, jaki założono przy zakupie. Lanolinę możemy też podzielić na trzy typy. Pierwszy to wersja nieoczyszczona lub też niezdjęta z owczej wełny. Dwie kolejne odmiany są oczyszczone i łatwo odróżnić je od siebie. Lanolina czysta to surowiec bezwodny o gęstej i kleistej masie. Cechą wyróżniająca w tym wypadku jest alkoholowy zapach i żółtobrunatna barwa. Lanolina farmaceutyczna z kolei jest bezwonna i zdecydowanie jaśniejsza. Barwa tego surowca mówi nam więc dużo o stopniu jego oczyszczenia. Lanolina farmaceutyczna jest stosowana przede wszystkim w preparatach do leczenia pieluszkowego odparzenia skóry u niemowląt. Korzystają z niej także karmiące matki z poranionymi brodawkami.

Lanolina – kto zajmuje się dystrybucją?

Jak więc widać lanolina ma bardzo szerokie zastosowanie. Niewielu z nas wie, że można z niej przygotować maść w warunkach domowych. To tylko pokazuje jak bardzo praktycznym i wszechstronnym surowcem jest ten tłuszczopot. Lanolinę oferuje wielu dystrybutorów surowców kosmetycznych i farmaceutycznych. Firmy mogą dziś porównywać ich oferty praktycznie bez opuszczania biura. Każda z nich posiada bowiem własną stronę internetową, co znacznie ułatwia tego typu działania. Jedną ze sprawdzonych firm oferujących lanolinę sprawdzisz klikając w ten link https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/surowce-dla-przemyslu-farmaceutycznego/. Wybierając dystrybutora do współpracy warto zwrócić uwagę na posiadane certyfikaty. Będą one potwierdzały jakość oferowanych surowców. To natomiast pozwoli nam utrzymać wysoką skuteczność własnych preparatów.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/bycmama.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here