Lanolina – jakie odmiany stosuje się w przemyśle

Przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny potrzebuje surowców wysokiej jakości. Dzięki temu ich produkty są skuteczne i bezpieczne dla człowieka. Gama stosowanych substancji jest ogromna. Wśród nich znajdziemy też lanolinę. Jaką rolę pełni?

Lanolina – czym tak właściwie jest?

Stosowanie surowców pochodzenia naturalnego w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym pozwala zadbać o odpowiednią jakość produkowanych preparatów. Często stosowanym składnikiem jest też lanolina. To tłuszczopot pobierany od zwierząt, które posiadają wełnę. Łatwo więc się domyślić, że najczęściej mamy do czynienia z lanoliną owczą. Tłuszczopot jest wydzielany przez gruczoły łojowe tych zwierząt w sytuacjach ekspozycji na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Lanolina jest więc swego rodzaju zabezpieczeniem przed siarczystym mrozem i upałem. Zanim surowiec ten trafi do hali przemysłowej musi zostać poddany obróbce. W tym celu oczyszcza się ją i odwadnia. Do pewnych celów pozostawia się jednak w niej część wody, by mogła spełnić swoją rolę. Dotyczy to surowca przeznaczonego do produkcji smarów i olejów. Stosuje się tam uwodnioną lanolinę zawierającą około 28% wody. Czysta lanolina natomiast jest cennym składnikiem wielu kosmetyków, w tym maści.

Lanolina – która wersja jest najlepsza?

Jakość tego surowca jest w tych branżach niezwykle ważna. Dlatego firmy zwracają uwagę na dostarczane wraz z lanoliną certyfikaty. Potwierdzają one jakość surowca, dzięki czemu mogą zostać wykorzystane dokładnie w tym celu, jaki założono przy zakupie. Lanolinę możemy też podzielić na trzy typy. Pierwszy to wersja nieoczyszczona lub też niezdjęta z owczej wełny. Dwie kolejne odmiany są oczyszczone i łatwo odróżnić je od siebie. Lanolina czysta to surowiec bezwodny o gęstej i kleistej masie. Cechą wyróżniająca w tym wypadku jest alkoholowy zapach i żółtobrunatna barwa. Lanolina farmaceutyczna z kolei jest bezwonna i zdecydowanie jaśniejsza. Barwa tego surowca mówi nam więc dużo o stopniu jego oczyszczenia. Lanolina farmaceutyczna jest stosowana przede wszystkim w preparatach do leczenia pieluszkowego odparzenia skóry u niemowląt. Korzystają z niej także karmiące matki z poranionymi brodawkami.

Lanolina – kto zajmuje się dystrybucją?

Jak więc widać lanolina ma bardzo szerokie zastosowanie. Niewielu z nas wie, że można z niej przygotować maść w warunkach domowych. To tylko pokazuje jak bardzo praktycznym i wszechstronnym surowcem jest ten tłuszczopot. Lanolinę oferuje wielu dystrybutorów surowców kosmetycznych i farmaceutycznych. Firmy mogą dziś porównywać ich oferty praktycznie bez opuszczania biura. Każda z nich posiada bowiem własną stronę internetową, co znacznie ułatwia tego typu działania. Jedną ze sprawdzonych firm oferujących lanolinę sprawdzisz klikając w ten link https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/surowce-dla-przemyslu-farmaceutycznego/. Wybierając dystrybutora do współpracy warto zwrócić uwagę na posiadane certyfikaty. Będą one potwierdzały jakość oferowanych surowców. To natomiast pozwoli nam utrzymać wysoką skuteczność własnych preparatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here