recepcjonistka

Zatrudnienie jako recepcjonistka możemy w szukać wszędzie tam, gdzie potrzebna jest praca na recepcji. Brzmi to banalnie, ale jest to prawda. Przede wszystkim będą to hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, ośrodki SPA. Dodatkowo miejscami pracy, w których znajdziemy posadę będą agroturystyki, pensjonaty czy domy spokojnej starości. Jako recepcjonista możesz pracować również w firmach, które do swojej działalności potrzebują punktów rejestracyjnych. Będą to zatem przychodnie lekarskie, poradnia stomatologiczna, salony kosmetyczne, fryzjerskie czy też siłownie. Od czego zależy wysokość wynagrodzenia recepcjonistki? Jak wygląda to w liczbach? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-recepcjonista/

Od czego zależą zarobki recepcjonistki?

Zależą one w głównej mierze od tego, gdzie dana osoba jest zatrudniona. Większe i bardziej ekskluzywne hotele wymagają od nas więcej, a co za tym idzie są równe skłonne więcej nam zapłacić za wykonaną pracę. Z pewnością kilku gwiazdkowy hotel mieszczący się nad samym morzem posiada lepszą kondycję finansową, niż motor znajdujący się przy autostradzie. Istotne są również Twoje osobiste cechy. Chodzi zarówno o te osobowości jak i umiejętności miękkie, doświadczenie zawodowe oraz zwyczajne sprawdzanie się zawodzie. To znaczące okazują się również miejsce zamieszkania, wielkość miasta oraz sezon. Wszystko to ma wpływ na wysokość twojego wynagrodzenia. No właśnie, a ile jesteśmy w stanie zarobić jako recepcjonistka?

Mediana zarobków recepcjonistki

Przeciętnie, jako taka osoba w naszym kraju jesteśmy w stanie zarobić 2273 zł netto. Wynika to oczywiście z tego, że połowa wszystkich ankietowanych recepcjonistek zarabia kwoty znajdującej się w przedziale 1962 zł netto, a 2654 zł netto. Pozostała połowa dzieli się na dwie ćwiartki. Pierwsza grupa będą to szczęśliwcy, którzy zarabiają kwoty powyżej 2654 zł, a drudzy to niestety osoby, które zarobią mniej niż 1962 zł. Wszystkie podane wyżej kwoty są to kwoty netto podawane w rozliczeniu miesięcznym. Uwzględnione są na zasadach różnych miejsc oraz szczebli zawodowych.

Zobacz też: http://www.moomspace.pl/w-jaki-sposob-zostac-recepcjonistka-wymagania-na-stanowisku-recepcjonistki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here