Zabawa i nauka w jednym

Każdy kto posiada dzieci, chce by rozwijały się one jak najlepiej. Życzymy sobie tego by były zdrowe, by zdrowo rosły i by były szczęśliwe. Dlatego staramy się spełniać ich oczekiwania i zachcianki, czasami tylko po to by sprawić im radość. Ale kupując dziecku zabawki, można mu też zapewnić przestrzeń do nauki, bo wiele jest na rynku zabawek kreatywnych, które uczą, bawią i są dla dzieci w zupełności bezpieczne.
Gdzie kupić kreatywne zabawki?
Wielu rodziców nawet nie wie o tym, że jest coś takiego jak zabawki kreatywne. A przecież wybór takich zabawek jest bardzo duży. Można je znaleźć w dużych hipermarketach, w sklepach z asortymentem dla dzieci,, w sklepach online. Zakupy internetowe zabawek dla dzieci, są bardzo wygodne i przyjemne, nic więc dziwnego, że najwięcej osób obecnie decyduje się na zakup zabawek kreatywnych w internetowych sklepach. Tam na spokojnie mogą przejrzeć cały asortyment i nie muszą się martwić tym, co w tym czasie zrobić ze swoim dzieckiem, bo można zakupy robić w czasie gdy dziecko śpi albo gdy się bawi. Zabawki tego typu w sklepach online są też stosunkowo tanie, dlatego klienci tak chętnie je kupują. W takich sklepach można też znaleźć zabawki z różnymi motywami dla najmłodszych, z postaciami z ulubionych bajek, z wesołymi minkami itp. Zabawki o charakterze kreatywnym, są podzielone ze względu na wiek dziecka, inne są zabawki dla całkiem malutkich dzieci, a inne dla nieco starszych.
Zabawki dla najmłodszych
Małe dzieci zaczynają się interesować pierwszymi zabawkami, mając kilka miesięcy. Początkowo są to różnego rodzaju grzechotki i gryzaczki, które mają pomóc dziecku w prawidłowym rozwoju. Dziecko bardzo wcześnie zaczyna się interesować kolorami i dźwiękami, dlatego już grzechotka jest dla niego stymulującą zabawką. Kiedy dziecko potrafi już samo siedzieć, warto zaopatrzyć je w różnego rodzaju gumowe książeczki, które wydają różne dźwięki a także w zabawki, które same się poruszają. Dziecko będzie za nimi się posuwać i próbować je łapać, będzie też wciskać różne guziki i interesować się muzyką czy dźwiękami, które będą one wydawać. Takie zabawki są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju niemowlęcia. Bardzo dobrą zabawkę kreatywną, są wszelkiego rodzaju skrzynki z otworami w różnych kształtach. Trzeba do nich wrzucać klocki o danych kształtach przez odpowiednie otwory. Dziecko uczy się przy takiej zabawce myśleć i kombinować, poza tym sprawia mu ona mnóstwo zabawy.
Zabawki dla starszych dzieci
Także i starszym dzieciom, przydadzą się do zabawy zabawki o charakterze kreatywnym. Ciekawą propozycją są przeplatanki, na których trzeba przekładać specjalną nitkę przez wskazane otwory. Inną propozycją są szablony do odrysowywania, czy też ciastolina. Dołączone do niej foremki, pozwalają na tworzenie ciekawych kształtów.
Do zabawek kreatywnych dla starszych dzieci, można też zaliczyć wszelkiego rodzaju puzzle, także te trójwymiarowe. Czym większa ilość puzzli, tym trudniejszy poziom. Przy puzzlach można spędzić mnóstwo czasu, jest to zabawa dla całej rodziny, która wpływa na rozwój mózgu i koncentrację. Jeszcze inną ciekawą zabawką, są grające rybki. Rybki kręcą się w swoim stawie, otwierając i zamykając buźkę. Zadaniem dziecka jest uchwycenie momentu gdy rybka ma otwartą buzię i złapanie jej na wędkę. To zabawa która uczy szybkości i skupienia i jest bardzo zabawna. Jeszcze inną propozycją już dla nieco starszych dzieci, jest tradycyjna kostka rubika lub jej różne odmiany. Ułożenie wszystkich pól sześcianu na dany kolor, jest trudnym zajęciem, ale praktyka czyni mistrza.
Zabawek kreatywnych jest mnóstwo, wszystkie one uczą dzieci spostrzegawczości, głębokiego skupienia, myślenia, czujności, a także cierpliwości. To wszystko przyda im się w dorosłym życiu. Dlatego warto dziecku kupić tego typu zabawki, nawet jeśli ma ono dopiero kilka miesięcy. Zawsze jest dobry czas na to, by pomóc dziecku w jego rozwoju i zapewnić mu przy tym ciekawą zabawę. Bo najlepiej sprawdza się nauka, przez zabawę, warto o tym pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here