HIFU

W obecnych czasach każda kobieta marzy o gładkim ciele oraz skórze pozbawionej zmarszczek. Rozwój medycyny estetycznej jest już na tak wysokim poziomie, że jest w stanie poradzić sobie z upływającym czasem oraz różnymi niedoskonałościami. Najpopularniejszym zabiegiem, który działa na wiele problemów skórnych stał się ostatnio zabieg HIFU. Czym dokładnie jest? Na czym polega? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/hifu-ii-odmladzanie-i-modelowanie-twarzy-i-ciala/ 

HIFU – czym jest? 

Na początku wyjaśnijmy sobie samą nazwę. HIFU z języka angielskiego oznacza ,,high intensity focused ultrasound”. Tłumaczenie na język polski oznacza to skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym natężeniu. To fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, która dociera na różne głębokości tkanek. Pod wpływem działania w tkankach zachodzą procesy termiczne i mechaniczne. Wykorzystanie fal ultradźwiękowych w najgłębszych warstwach skóry doprowadza do długotrwałego liftingu. HIFU ujędrnia również wiotką skórę na dowolnym obszarze ciała oraz umożliwia miejscowe modelowanie sylwetki. Jest to uniwersalny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala zadbać nie tylko o twarz, ale również o całe ciało. 

Jakie są efekty zabiegu HIFU? 

Efektami przeprowadzonego zabiegu są: 

 • likwidacja drugiego podbródka
 • uniesienie brwi
 • modelowanie sylwetki
 • miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej
 • przywrócenie jędrności powłok brzusznych po porodzie poprawa linii żuchwy
 • lifting policzków
 • likwidacja wiotkiej dolnej powieki
 • poprawa owalu twarzy
 • redukcja zmarszczek wokół oczu, ust i na czole 
 • odmłodzenie dekoltu i szyi
 • likwidacja wiotkiej skóry na problematycznych obszarach ciała: nad kolanami, na ramionach oraz udach 

Przebieg zabiegu HIFU – jak wygląda? 

Cały zabieg jest bezbolesny oraz nieinwazyjny. Sprowadza się do przekładania głowicy aparatu do wybranych obszarów skóry. Specjalnie wyprofilowane, niewielkie głowice pozwalają wykonywać zabieg na obszarze twarzy. Wskazaniem do zabiegu może być chociażby chęć redukcji zmarszczek w okolicy czoła, ust czy oczu, poprawa owalu twarzy oraz redukcja podwójnego podbródka czy lifting powiek. 

Głowica aparatu przykładana kilka miejsc, a aparatura generuje strzał energii. Cała procedura trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Zazwyczaj zadowalający efekt można uzyskać po jednym zabiegu, Natomiast w przypadku znacznej wielkości w góry, warto jest wykonać od 2 do 3 zabiegów w odstępach 1 do 3 miesięcy. Przebudowa struktury skóry może trwać kilka tygodni i po czasie będzie można ocenić efekt zabiegu. Efekty utrzymują się przez około 18 miesięcy, a po tym czasie bez problemu można powtórzyć zabieg. 

Jak przygotować się do zabiegu? 

Przygotowanie w przypadku zabiegu hifu nie jest konieczne. Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja z dermatologiem, podczas której wykluczone są obecności przeciwwskazań do zabiegu. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, jednak taki objaw ustępuje zazwyczaj samoistnie po kilku godzinach i nie jest to objaw, którego należy się obawiać. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać podrażnienia skóry, intensywnego wysiłku fizycznego oraz narażania skóry na wysokie czy niskie temperatury. 

Zobacz też: http://colorowo.pl/ostropest-plamisty-czym-jest-i-jakie-sa-jego-wlasciwosci/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here