Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy

Szczupła, wysportowana sylwetka nie tylko dodaje pewności siebie, ale przede wszystkim jest objawem zdrowia. Jak ją odzyskać, pozbywając się nadmiarowej tkanki tłuszczowej? Najlepszy efekt da trwała zmiana nawyków, tę najłatwiej wypracować ze wsparciem specjalistów – na łączących odchudzanie z wypoczynkiem wczasach odchudzających w górach.

Nadwaga i otyłość – niebezpieczne dla zdrowia

O zgrabną sylwetkę warto dbać nie tylko z powodów estetycznych. Nadmiarowe kilogramy nie tylko pogarszają samopoczucie, źle wpływając na samoocenę, ale przede wszystkim mają negatywne skutki dla zdrowia. Powodują utratę energii, źle wpływają na kondycję, mogą rozregulować pracę wielu układów.Osoby z nadwagą często zmagają się z zaburzeniami hormonalnymi czy chorobami serca. Nawaga i otyłość znacznie zwiększają ryzyko chorób cywilizacyjnych: cukrzycy, zawału serca, nowotworów. Wysokiego BMI nie należy bagatelizować.

Zamiast drakońskich diet: nowy, zdrowszy tryb życia

Jak zrzucić zbędne kilogramy? Po pierwsze, lepiej zapomnieć o dietach cud. Te nie tylko są niebezpieczne dla zdrowia, ale też powodują efekt jo-jo, bo trudno je utrzymać na dłuższą metę. Znacznie lepszą metodą na szczupłą sylwetkę jest trwała zmiana nawyków.Dobrym pomysłem mogą być wczasy odchudzające w górach. Górskie krajobrazy zachęcą do aktywności fizycznej, a codzienne spacery przełożą się na niższa wagę. Jednocześnie podczas wczasów odchudzających w górach uczestnicy nauczą się prawidłowo bilansować dietę, przygotowywać niskokaloryczne przekąski czy planować aktywność fizyczną.

Jak wybrać wczasy odchudzające w górach?

Każdy, komu marzą się wczasy odchudzające w górach, ma do wyboru wiele ośrodków. Te nie tylko znajdują się w różnych lokalizacjach, ale też proponują własne, wyjątkowe oferty. Warto się z nimi zapoznać, marząc o odchudzaniu połączonym z przyjemnością przebywania wśród zapierających dech w piersiach widoków.Plusem będzie z pewnością obecność dietetyka i opracowane przez niego menu, a także możliwość ćwiczenia pod okiem doświadczonych trenerów. Często na miejscu obecny jest także lekarz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here